ZCDN

Tydzień szczęścia w szkole

Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole to coroczne wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce w trzecim tygodniu września. Obchodzony jest od 2020 roku. W tym roku odbywa się w dniach 23–29 września. Tegoroczne hasło brzmi: CIEKAWI SIEBIE – CIEKAWI ŚWIATA.

Twórczyni projektu, dr Anna Hildebrandt-Mrozek, zachęca do udziału, pisząc: „Celem Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na narzędzia psychologii pozytywnej, które można wykorzystywać w edukacji przedszkolnej, szkolnej, akademickiej, a które przekładają się na dobre zdrowie, efekty kształcenia i lepsze życie. To wydarzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wszystkich, dla których edukacja jest bliska i ma znaczenie w kształtowaniu dobrostanu jednostkowego i zbiorowego. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka depresji i chorób cywilizacyjnych. Szczęście w szkole rodzi się pomiędzy ludźmi, poprzez relacje, w procesach przekazywania wiedzy, doświadczenia, wreszcie – w miejscach, które temu sprzyjają. Szczęście to stan umysłu, emocji, ciała i ducha”.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia się znajduje się na stronie projektu „Tydzień Szczęścia w Szkole”.

Podobne wpisy:
Edukacja z wojskiem

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło II edycję programu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Edukacja z wojskiem”. Szkoły mogą zgłaszać chcę udziału w programie do 4 października 2024 r.

Warsztaty psychoedukacyjne

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie organizuje warsztaty na temat rozpoznawania objawów kryzysów, możliwości reagowania i pomocy, jak też form samopomocy, dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i szkół ponadpodstawowych.

Tarcza Szkoły z Życiem i tytuł Nauczyciela z Życiem

Kuratorium Oświaty w Szczecinie zaprasza do udziału w konkursach organizowanych przez Fundację DKMS – jeden adresowany jest do szkół (o Tarczę Szkoły z Życiem), drugi do nauczycieli (tytuł Nauczyciel z Życiem). Oba przedsięwzięcia mają na celu popularyzację wiedzy na temat dawstwa szpiku oraz zwiększanie liczby potencjalnych dawców.