ZCDN

Zmiany w podstawie programowej wychowania fizycznego – konsultacje  

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło konsultacje związane ze zmianami podstawy programowej wychowania fizycznego. Proponowane zmiany wynikają z małej aktywności fizycznej uczniów. Wiążą się między innymi ze zmianami w mechanizmie monitorowania sprawności fizycznej w kilku dziedzinach, kwestii ocen oraz dodatkowych programów edukacyjnych. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2023 r., a zmiany mają wejść w życie w roku szkolnym 2023/2024.

Więcej informacji w komunikacie MEiN-u.

Podobne wpisy:
Życzenia Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list i życzenia do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów. Przedstawił w nim kluczowe programy i przedsięwzięcia MEiN-u związane z unowocześnianiem edukacji oraz zmiany, które zaczną obowiązywać od września br. Życzenia i list opublikowała także Zachodniopomorska Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska.

Konkurs dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na materiały do prowadzenia zajęć

Konkurs na najciekawsze materiały do prowadzenia zajęć dydaktycznych w trzech grupach wiekowych ogłosili Zachodniopomorska Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska i Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Edukacja.gov.pl – nowy portal

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło nowy portal – edukacja.gov.pl, którego celem jest zebranie informacji na temat systemu szkolnictwa w Polsce.