ZCDN

Sąsiadki z Sulejówka, czyli Zofii Moraczewskiej i Aleksandry Piłsudskiej drogi do nie(!)podległości (Cykl materiałów „Humanistycznie”. Część IV)

HUMANISTYCZNIE. 1

Czwarty z cyklu webinarów „Humanistycznie” Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, poświęcony życiu i działalności Zofii Moraczewskiej oraz Aleksandry Piłsudskiej, przygotowała dr Katarzyna Rembacka.

Dwie kobiety zaangażowane w walkę o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Obie należały do kobiecego „pokolenia niepokornych”. Socjalistki i emancypantki, żony i matki. Piłsudska zapamiętana została jako „kobieta z pistoletem”, a Moraczewska jako „kobieta w polskim sejmie”. Co łączyło, a co różniło mieszkanki „Siedziby” i „Milusina”? Jakie miały marzenia i czy je spełniły pamiętnikarki ruchu kobiecego? Na te i inne pytania szuka odpowiedzi dr Katarzyna Rembacka w webinarze Sąsiadki z Sulejówka, czyli Zofii Morczawskiej i Aleksandry Piłsudskiej  drogi do nie(!)podległości, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Sąsiadki z Sulejówka, czyli Zofii Moraczewskiej i Aleksandry Piłsudskiej drogi do nie(!)podległości 

Podobne wpisy:
Konferencja „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”, która odbędzie się 3 lipca w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pretekstem do organizacji konferencji i prezentacji towarzyszącej jej publikacji jest przypadająca w 2025 roku 80. rocznica przyłączenia do Polski Ziem Zachodnich i Północnych oraz zakończenia II wojny światowej.

Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.

Wakacje z ZCDN-em. Oferta szkoleń od 30 czerwca do 3 lipca

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach w ramach letniej oferty doskonalenia. Tegoroczny cykl szkoleń będzie przebiegał pod hasłem relacji: z drugim człowiekiem, z maszyną, z samym sobą oraz z miastem i jego historią.