ZCDN

Ogólnopolska akcja #ocochodziwszkole

Pracownicy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dołączyli do ogólnopolskiej akcji #ocochodziwszkole – inicjatywy, która ma rozpocząć dyskusję o dzisiejszym szkolnictwie.   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć odpowiedzi pracowników na pytanie postawione w nazwie wydarzenia.

Akcja #ocochodziwszkole to inicjatywa Ewy Radanowicz, dyrektorki szkoły w Radowie Małym i autorki książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”. Celem akcji jest wywołanie dyskusji o dzisiejszej edukacji poprzez umieszczeniu zdjęcia lub filmiku z kartką, na której znajduje się odpowiedź na pytanie zawarte w tytule akcji. Wydarzenie to skierowane jest zarówno do nauczycieli, jak i uczniów.

Podobne wpisy:
Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów wobec trudności, z jakimi muszą mierzyć się w pracy z młodymi ludźmi w kryzysie psychicznym, proponujemy przestrzeń do wspólnej dyskusji i wysłuchania ekspertów w tej dziedzinie. Zapraszamy Państwa na konferencję współorganizowaną z Instytutem Pedagogiki US „Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie ZCDN-u.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w długi weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałami Zamiejscowymi w Gryficach i Świnoujściu będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.