„Sztuka średniowiecza” – lekcja otwarta historii

W czasie lekcji uczniowie i uczennice będą tworzyli i porównywali modele 3D średniowiecznych budowli oraz ustalali ich typowe cechy. Następnie będą zwiedzali budowle średniowieczne na goglach VR. Zajęcia będą nagrywane, więc deklaracja obecności na lekcji otwartej jest jednocześnie zgodą na rejestrację wizerunku.

„Sztuka średniowiecza” – lekcja otwarta historii w klasie V szkoły podstawowej
Zakres tematyczny: Wykorzystanie nowoczesnych i angażujących metod nauczania: aplikacji voki.com oraz online-stopwatch, awatarów, gogli VR, makiet oraz minidrukarek 3D. Kluczowe elementy oceniania kształtującego. Dobre praktyki w nauczaniu historii.
Termin: 14 marca, godz. 12.40–13.25
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Policach, ul. Piaskowa 99 (sala nr 5 – II piętro).
Prowadząca: Wiktoria Knap

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/J/5.

Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów wobec trudności, z jakimi muszą mierzyć się w pracy z młodymi ludźmi w kryzysie psychicznym, proponujemy przestrzeń do wspólnej dyskusji i wysłuchania ekspertów w tej dziedzinie. Zapraszamy Państwa na konferencję współorganizowaną z Instytutem Pedagogiki US „Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie ZCDN-u.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w długi weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałami Zamiejscowymi w Gryficach i Świnoujściu będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.