ZCDN

Edukacja ekologiczna nad rzeką – niebieski korytarz Regi

We wstępnej fazie szkolenia uczestnicy obejrzą film, opisujący realizację projektu unijnego „Niebieski korytarz Regi”. Następnie wysłuchają krótkiego wykładu poprowadzonego w oparciu o prezentację multimedialną, uzupełniającą treści zawarte w filmie. W drugiej części warsztatów, realizowanej w terenie nad rzeką Regą, uczestnicy będą obserwowali przepławki wybudowane na potrzeby ochrony migrujących ryb dwuśrodowiskowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają teczki z materiałami edukacyjnymi do pracy z uczniami.

Edukacja ekologiczna nad rzeką – niebieski korytarz Regi
Zakres tematyczny:
Bioróżnorodność flory i fauny rzeki Regi. Innowacyjne zajęcia w zakresie edukacji ekologicznej w przedszkolu i szkole. Zasady funkcjonowania przepławek służących ochronie ryb dwuśrodowiskowych. Karty pracy dla uczniów do wykorzystanie w edukacji ekologicznej, realizowanej w terenie – nad rzeką.
Termin: 2 marca, godz. 13.00–15.00
Miejsce: Oddział Zamiejscowy ZCDN-u w Gryficach (ul. Koszarowa 12) a następnie teren nad rzeką Regą
Prowadząca: Sylwia Małecka
Forma bezpłatna

Warsztaty odbędą się stacjonarnie. Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu będzie prowadzona transmisja online z części wykładowej.

Link do platformy, na której odbędą się warsztaty, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/23.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.