ZCDN

Czego nie wiemy o młodzieży, ale boimy się zapytać? Odpowiedzi szukaj w nowych „Refleksjach”

Tym razem na naszych łamach publikujemy zatem nie tylko głosy eksperckie. W numerze, w rubryce PEDAGOGIKA MŁODZIEŻY, prezentujemy zestaw tekstów, które zostały napisane przez osoby stawiające w nauce pierwsze kroki. To studentki i studenci z Koła Naukowego Pedagogów Młodzieży „Young Power”, działającego przy Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. To od nich możemy się dowiedzieć, dlaczego młodzież to być może najważniejsza grupa na drabinie demograficznej i dlaczego warto czasami wysłuchać o problemach, aspiracjach oraz dokonaniach młodych ludzi. Innymi słowy: młodzież teraz!

Zapraszamy do lektury w wersji papierowej i elektronicznej!

okladka.pdf

Podobne wpisy:
Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów wobec trudności, z jakimi muszą mierzyć się w pracy z młodymi ludźmi w kryzysie psychicznym, proponujemy przestrzeń do wspólnej dyskusji i wysłuchania ekspertów w tej dziedzinie. Zapraszamy Państwa na konferencję współorganizowaną z Instytutem Pedagogiki US „Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie ZCDN-u.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w długi weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałami Zamiejscowymi w Gryficach i Świnoujściu będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.