ZCDN

Konferencja online „Dzień bezpiecznego internetu”

dzien bezpiecznego internetu baner

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół do udziału w bezpłatnej konferencji „Dzień bezpiecznego internetu”, która odbędzie się 20 kwietnia, w godzinach 12.00–14.00, w trybie zdalnym. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci i sposobów wykorzystywania internetu  w działaniach edukacyjnych.

Program konferencji 

12:00–12:20 – Aspekty prawne korzystania z Internetu – mec. Rafał Malujda, Stowarzyszenie Szczecin Lab

12:20–12:40 – Praktyczne porady korzystania z aplikacji online – Andrzej Feterowski, Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny

12:40–13:00 – Internetowe uzależnienia – jak rozpoznać z użyciem systemu Protecti – Kamil Folga, Protecti

13:00–13:20 – Minecraft Educatiom i dobre nawyki cyfrowe – Krzysztof Jaworski, ZCDN

13:20–13:40 – Bezpieczne zakupy w internecie – Janusz Olczak, ZCDN

13:40–14:00 – Podsumowanie konferencji

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy II/3.
Zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.