ZCDN

Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka i przeciwdziałanie

Wychodząc naprzeciw bardzo ważnemu i aktualnemu problemowi, zapraszamy do udziału w konferencji interdyscyplinarnej poświęconej autoagresji oraz samobójstwom wśród dzieci i młodzieży, która odbędzie się 26 kwietnia 2023 w trybie zdalnym. Konferencja adresowana jest do nauczycielek i nauczycieli różnych przedmiotów. Jej tematyka wydaje się szczególnie aktualna w kontekście najnowszego raportu: Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym. Raport z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi (RAPORT)

Program konferencji „Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka i przeciwdziałanie”

14.00–14.10 – Otwarcie konferencji

14.10–14.45 – Po drugiej stronie lustra, czyli o wielkiej mocy motywacji w walce z problemem braku akceptacji siebie wśród młodzieżyMarta Siwak, dyrektorka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie

14.45–15.30 – Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieżyMichalina Tobiaszewska, psychoterapeutka

15.30–16.15 – Samobójstwa wśród dzieci i młodzieżyDaria Suchecka, psycholog

Zakres tematyczny: Zachowania autodestrukcyjne oraz samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Przeciwdziałanie autoagresji w szkole. Sposoby na zwiększenie autoakceptacji u młodzieży. Wczesne rozpoznawanie symptomów zachowań autodestrukcyjnych.

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/14.

Podobne wpisy:
Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.

Dobre nawyki. Blog na Zmianę (odcinek XXV)

Czy czujesz się zbyt często przemęczony/a? Czasem zapominasz słów, umyka Ci, co chciałeś/aś powiedzieć? Czy łapiesz się na bezmyślnym skrolowaniu newsów lub mediów społecznościowych? To w dzisiejszych czasach dość naturalne; pytanie brzmi: czy można coś na to poradzić?

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).