ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych
Zakres tematyczny: Uczeń z zaburzeniami emocjonalnymi i psychologicznymi. Uczeń zdolny. Zasady prowadzenia interwencji pedagogiczno-psychologicznych. Dokumentacja pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego. Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Termin: 7 czerwca, godz.  10.00–13.00
Miejsce:
Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18A
Forma bezpłatna
Prowadzący:
Janusz Olczak

W ramach sieci planowane są spotkania ze specjalistami i ekspertami. Będą to pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz ucznia i rodziny. Spotkania będą miały na celu: wymianę doświadczeń, wypracowanie inspirujących materiałów, opracowanie programów i innowacji pedagogicznych. Inaugurujące spotkanie rozpocznie się w tramwaju, którym uczestnicy dojadą do kawiarni w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. W kawiarni odbędzie się dyskusja o klubie pedagoga, relacjach i współpracy pedagoga i pedagoga specjalnego oraz o sytuacji zaobserwowanej podczas przejazdu tramwajem.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – III/1.

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.