ZCDN

Konferencja „Niektórzy lubią poezję… Wokół Wisławy Szymborskiej i polskiej poezji współczesnej”

konferencja szymborska grudzien

Zapraszamy na konferencję poświęconą polskiej poezji współczesnej, która odbędzie się w ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie to będzie okazją do wspólnego zanurzenia się w fascynującym świecie współczesnej poezji i wymiany inspiracji. 

Konferencja skierowana jest do osób nauczających języka polskiego, pracujących w bibliotekach szkolnych i wszystkich tych, którym poezja jest bliska. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Transmisja online obejmie wyłącznie wydarzenia odbywające się w sali konferencyjnej. Link do transmisji zostanie rozesłany osobom zarejestrowanym bezpośrednio przed spotkaniem.

Program konferencji

Sala konferencyjna
15.00 – Otwarcie konferencji | prowadzenie Klaudia Szostak
15.15 – Wizje i opowieści, czyli co robi z nami młoda polska poezja | prelekcja Marcina Pierzchlińskiego
16.00 – Młodzież czyta poezję | koordynacja Klaudia Szostak
16.15 – Nie tylko Szymborska. Poetki XX i XXI wieku | prelekcja Joanny Sadłowskiej-Szreder
17.00 – Przerwa kawowa

Biblioteka Pedagogiczna
17.15 – Prezentacja najnowszych publikacji poświęconych Wisławie Szymborskiej | prowadzenie Marta Kostecka

Wszystkie osoby uczestniczące w konferencji otrzymają pakiet edukacyjny zawierający scenariusz zajęć poetyckich opracowany przez Klaudię Szostak.


Konferencja: Niektórzy lubią poezję… Wokół Wisławy Szymborskiej i polskiej poezji współczesnej

Osoby prowadzące:
Marta Kostecka
Marcin Pierzchliński
Klaudia Szostak
Joanna Sadłowska-Szreder

Termin: 12 grudnia 2023, godz. 15.00–18.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala konferencyjna | Biblioteka Pedagogiczna

Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/14.

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.