ZCDN

Ferie z ZCDN-em 2024

zcdn ferie 2024

Po raz kolejny w okresie ferii zimowych organizujemy cykl bezpłatnych szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą aktywnie spędzić ten czas.

Tegoroczna edycja „Ferii w ZCDN-ie” będzie dotyczyła dwóch szczególnie istotnych obszarów pracy w tym zawodzie: dobrostanu i dydaktyki. Szkolenia, podczas których uczestniczki/uczestnicy nauczą się troszczyć o swój dobrostan, będą się odbywały w poniedziałki i piątki, natomiast te dotyczące dydaktyki – we wtorki, środy i czwartki.

Podczas przygotowanych w ramach akcji form doskonalenia poruszone zostaną zagadnienia związane z umiejętnością dbania o siebie, zachowaniem równowagi oraz dostosowaniem rozwiązań dydaktycznych do aktualnych osiągnięć nauki i technologii.

Nowością, poza tematem przewodnim, będą również szkolenia prowadzone w parach trenerskich, przygotowane specjalnie na potrzeby „Ferii”. Te warsztaty szczególnie polecamy Państwa uwadze.

Udział w części zajęć będzie możliwy w trybie zdalnym. Jednak większość szkoleń odbędzie się stacjonarnie, w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie. W ten sposób chcemy przełamać istniejącą od czasu pandemii barierę, wynikającą po części z obaw o swoje zdrowie, w dużym jednak stopniu spowodowaną przyzwyczajeniem do życia online. Jesteśmy przekonani, że w zależności od potrzeb i możliwości – każdy z Państwa znajdzie wśród przygotowanych przez nas propozycji coś dla siebie.

HARMONOGRAM SZKOLEŃ

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji szkoleń zostaną wysłane do Państwa pocztą elektroniczną. W razie pytań prosimy o kontakt z Organizacją Szkoleń (tel. 91 435 06 30, e-mail: szkolenia@zcdn.edu.pl).

Podobne wpisy:
„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.

Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.