ZCDN

„Słów cięcie, rżnięcie”, czy systemowa zmiana? Zawężone podstawy programowe z historii, WOS-u i HiT-u.

Warsztaty zostaną podzielone na trzy części. W pierwszej przeprowadzona zostanie analiza postulowanych zmian w podstawach programowych oraz ich korelacja z wybranymi podstawami programowymi i oczekiwaniami egzaminacyjnymi. W drugiej części uczestnicy zaprezentują własne propozycje zmian. Podsumowaniem warsztatów będzie wypracowanie wspólnej propozycji zmian w podstawach programowych.

Warsztaty online: „Słów cięcie, rżnięcie”, czy systemowa zmiana? Zawężone podstawy programowe z historii, WOS-u i HiT-u.
Zakres tematyczny: Podstawy programowe z historii, WOS-u i HiT-u dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uzasadnienie proponowanych zmian zmierzających do ich zawężenia. Wymagania egzaminacyjne dla egzaminu ósmoklasisty oraz wymagania maturalne.
Termin: 26 lutego, godz. 17.30–19.45
Prowadząca: Katarzyna Rembacka
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/C/51.

Podobne wpisy:
Młodzież o edukacji – Finaliści Future League Science on Stage o pracy projektowej

W tym odcinku podcastu z cyklu „Młodzież o edukacji” uczniowie i uczennice wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Kobylance opowiadają o swoich doświadczeniach z realizacji wymagającego projektu naukowego dotyczącego jeziora Miedwie.

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w szkoleniu stacjonarnym „Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem”, które odbędzie się 25 maja, w godz. 10.00–14.00, w siedzibie ZCDN-u.

Konferencja stacjonarna „Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży – profilaktyka i przeciwdziałanie”

Serdecznie zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na konferencję „Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży – profilaktyka i przeciwdziałanie”, która odbędzie się 21 maja, w godz. 10.00–14.00.