ZCDN

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Jak uczyc astronomii 2 Baner

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.

W ramach seminarium, które odbędzie się Morskim Centrum Nauki, odbędą się cztery prelekcje nauczycieli, praktyków, popularyzatorów nauki. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazie realizowanym przez Planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Dla chętnych została zaplanowana wizyta w obserwatorium Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Szczecinie (Aleja Piastów 48, 7 piętro).

Szczegółowy program wydarzenia:

15.00–15.15 – Powitanie uczestników

15.15-16.00 – Jolanta Olejniczak –  „Edukacja astronomiczna dzieci i młodzieży w praktyce”

16.00–16.45 – Tomasz Skowron  –  „Jak zainteresować uczniów astronomią”

16.45–17.00 – Przerwa

17.00–17.30 – Paweł Szkaplewicz – „Zrobotyzowany teleskop i inne narzędzia obserwacyjne”

17.30–18.00 – dr Zofia Fenrych – „Astronomia dla humanistów. Jak nie zniechęcić do patrzenia w niebo?”

18.00–18.15 – Przerwa

18.15–19.15 – Seans w Planetarium: film „Explore” i pokaz sfery niebieskiej na żywo

Ok. 19.30  – Obserwatorium: wizyta w dostrzegalni ZUT/PTMA w Szczecinie

Seminarium: Jak uczyć astronomii?
Termin:
 22 kwietnia, godz. 15.00–19.30
Miejsce: Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha, ul. Nad Duńczycą 1, Szczecin
Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/29.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.