ZCDN

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Wspomaganie szkol i placowek oswiatowychW tym roku trochę wcześniej niż zwykle rozpoczynamy proces przyjmowania zgłoszeń szkół, które chciałyby w roku szkolnym 2024/2025 zostać objęte wspomaganiem.

Jak wygląda proces wspomagania?

W czerwcu z wybranymi szkołami, które obejmiemy procesem wspomagania, podpiszemy porozumienie regulujące zasady tego procesu.

We wrześniu wyznaczony pracownik przeprowadzi diagnozę w szkole objętej wspomaganiem i na tej podstawie, w porozumieniu z jej dyrektorem, opracuje Plan Działań Wspomagających. W ramach Planu zaplanowane mogą zostać szkolenia, konsultacje, obserwacje zajęć oraz inne formy wsparcia zgodnie z oczekiwaniami pracowników placówki.

Realizacja działań wspomagających powinna trwać od września do końca kwietnia, natomiast w maju powinna się odbyć ewaluacja całego procesu.

Prosimy o nadsyłanie Państwa zgłoszeń na adres wspomaganie@zcdn.edu.pl. Liczba szkół, które możemy objąć wspomaganiem w danym roku szkolnym, jest ograniczona!

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 31 maja!

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.