ZCDN

Seminarium dla dyrektorów placówek oświatowych „Edukacja włączająca jako wyzwanie i wartość”

seminarium baner

Zapraszamy Państwa na seminarium „Edukacja włączająca jako wyzwanie i wartość”, które odbędzie się 28 maja 2024 (wtorek) w godzinach 11.00–14.00 w siedzibie ZCDN-u.

Forma ta jest przewidziana dla dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim.

Dzieci z orzeczeniem w placówkach ogólnodostępnych to wciąż ogromne wyzwanie dla przedszkoli i szkół ogólnodostępnych. Wszystkie raporty przedstawiają wiele błędów i nieprawidłowości w realizacji ich edukacji. Przed nami zmiany w obrębie prawa i zasad związanych choćby z diagnozą funkcjonalną, którą będzie przeprowadzać placówka edukacyjna, dlatego jest to doskonały czas na rozmowę.

Program seminarium:

11.00 Otwarcie seminarium.

11.15–12.00 Wystąpienie Agnieszki Stroynowskiej (Kuratorium Oświaty w Szczecinie) „Edukacja włączająca jako wyzwanie” prezentujące największe trudności w edukacji uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w placówkach ogólnodostępnych

12.00–12.45 Wystąpienie Joanny Połeć-Trusiuk (dyrektorka Szkoły  Podstawowej nr 63 w Szczecinie) „Edukacja włączająca i integracyjna jako wartość” przedstawiające zalety nauki i funkcjonowania w strukturze klasy mieszanej zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli

12.45–13.00 Przerwa kawowa

13.00–14.00 Praca w grupach, która będzie miała na celu wypracowanie postulatów, wniosków i rekomendacji niezbędnych do wdrożenia edukacji włączającej w placówkach oświatowych. Zebrane materiały zostaną przesłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Koordynatorką formy jest Weronika Dwojakowska – konsultantka do spraw edukacji włączającej i kształcenia specjalnego w województwie zachodniopomorskim.

Serdecznie zapraszamy!

Seminarium dla dyrektorów placówek oświatowych „Edukacja włączająca jako wyzwanie i wartość”
Termin: 28 maja, godz. 11.00–14.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Forma bezpłatna 

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/A/3.

Podobne wpisy:
„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.

Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.