ZCDN

Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci Felka i Miłek i fala pomyłek, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów zachodniopomorskiej artystki Małgorzaty Matysiak, które są ilustracjami w omawianej książce.

W pierwszej części spotkania zostanie omówiony proces tworzenia opowieści z perspektywy autorki książek dla dzieci. Następnie uczestniczki i uczestnicy podejmą wraz z naszą gościnią dyskusję na temat wątków zawartych w książce Felka i Miłek i fala pomyłek oraz zastanowią się nad zagadnieniami związanymi ze wspieraniem czytelnictwa wśród najmłodszych.

Rozmowę poprowadzą Marta Kostecka (ZCDN) oraz Agata Tomaszewska-Wacht (Stowarzyszenie POP-ART).

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich (bez wcześniejszych zapisów). Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu przewidziana jest transmisja online na platformie YouTube: https://www.youtube.com/live/7-P5URYq2xk.

ZCDN przygotował dla Państwa także inne wydarzenia związane z czytelniczym świętem dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

27 maja, o godzinie 16.30, zapraszamy na krótkie szkolenie online poświęcone komiksom dla dzieci oraz sposobom wykorzystania ich w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Porozmawiamy o założeniach akcji, komiksowych nowościach wydawniczych dla dzieci oraz pomysłach na działania z ich wykorzystaniem.

Szkolenie poprowadzi Marta Kostecka (ZCDN).
Zarejestruj się

6 czerwca, o godzinie 14.30, zapraszamy na szkolenie online „Zabawy z książką. Formy promocji książki i czytelnictwa w bibliotece szkolnej”, które rozpocznie się od zaprezentowania teatrzyku kamishibai jako formy rozwijającej kompetencje czytelnicze oraz językowe. Następnie omówione zostaną ciekawe i twórcze metody aktywizujące młodego czytelnika, na przykład gawędy o książce, małe formy teatralne. W drugiej części szkolenia przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk.

Szkolenie poprowadzą Regina Czekała-Kil oraz Elżbieta Schwarz (ZCDN).
Zarejestruj się

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom!

Podobne wpisy:
Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w roku szkolnym 2025/2026. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią dokumentu, w którym zostały one wyszczególnione.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).