ZCDN

Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci Felka i Miłek i fala pomyłek, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów zachodniopomorskiej artystki Małgorzaty Matysiak, które są ilustracjami w omawianej książce.

W pierwszej części spotkania zostanie omówiony proces tworzenia opowieści z perspektywy autorki książek dla dzieci. Następnie uczestniczki i uczestnicy podejmą wraz z naszą gościnią dyskusję na temat wątków zawartych w książce Felka i Miłek i fala pomyłek oraz zastanowią się nad zagadnieniami związanymi ze wspieraniem czytelnictwa wśród najmłodszych.

Rozmowę poprowadzą Marta Kostecka (ZCDN) oraz Agata Tomaszewska-Wacht (Stowarzyszenie POP-ART).

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich (bez wcześniejszych zapisów). Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu przewidziana jest transmisja online na platformie YouTube: https://www.youtube.com/live/7-P5URYq2xk.

ZCDN przygotował dla Państwa także inne wydarzenia związane z czytelniczym świętem dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

27 maja, o godzinie 16.30, zapraszamy na krótkie szkolenie online poświęcone komiksom dla dzieci oraz sposobom wykorzystania ich w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Porozmawiamy o założeniach akcji, komiksowych nowościach wydawniczych dla dzieci oraz pomysłach na działania z ich wykorzystaniem.

Szkolenie poprowadzi Marta Kostecka (ZCDN).
Zarejestruj się

6 czerwca, o godzinie 14.30, zapraszamy na szkolenie online „Zabawy z książką. Formy promocji książki i czytelnictwa w bibliotece szkolnej”, które rozpocznie się od zaprezentowania teatrzyku kamishibai jako formy rozwijającej kompetencje czytelnicze oraz językowe. Następnie omówione zostaną ciekawe i twórcze metody aktywizujące młodego czytelnika, na przykład gawędy o książce, małe formy teatralne. W drugiej części szkolenia przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk.

Szkolenie poprowadzą Regina Czekała-Kil oraz Elżbieta Schwarz (ZCDN).
Zarejestruj się

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom!

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.