ZCDN

Modelarstwo to dobra zabawa dla dorosłych i dla dzieci

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu stacjonarnym „Modelarstwo to dobra zabawa dla dorosłych i dla dzieci”, które odbędzie się 25 czerwca, w godz. 10.00-13.00, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W pierwszej części warsztatu uczestnikom zostaną przedstawione różnorodne modele: od najprostszych, jednobryłowych, wykonanych z papieru lub kartonu (EN-57 POREGIO), po pojazdy, szybowce, samoloty, rakiety, łodzie, żaglówki (wykonane z różnorodnych materiałów z wykorzystaniem nowych technik i technologii). Kolejnym etapem działania będzie deklaracja i wykonanie wybranego modelu z przygotowanych materiałów zgodnie z wcześniej przygotowaną instrukcją i opracowanym harmonogramem pracy. Efektem finalnym będzie zaprezentowanie wykonanego modelu pozostałym uczestnikom szkolenia w odniesieniu do przedstawionego wzorca.

 

Warsztaty: Modelarstwo to dobra zabawa dla dorosłych i dla dzieci

Zakres tematyczny: Różnorodność modeli – od papierowych, przez kartonowe, wykonane z cienkiej sklejki, balsy pianki neoprenowej, tworzyw sztucznych i metalu. Modele: latające – z napędem i bez; pływające; poruszające się po drodze i szynach; konstrukcje lub urządzenia przemysłowe do transportu towarów (dźwigi, transportery); sportowe i wyczynowe (sterowane radiem). Wymagania konstrukcyjne. Materiały i spoiwa. Utylizacja odpadów.

Termin: 25 czerwca, godz. 10.00-13.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 217
Forma bezpłatna
Prowadzący: Waldemar Zaborski

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/D/30.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.