ZCDN

ADHD i Zespół Aspergera w drodze do przyszłości

baner adhd

Serdecznie zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na konferencję „ADHD i Zespół Aspergera w drodze do przyszłości” współorganizowanej z Kołem Pomocy Dzieciom z ADHD i ZA Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie w ramach obchodów 20-lecia Koła, która rozpocznie się 19 października, o godzinie 10.00.

Wykład konwersatoryjny poprowadzi dr nauk społecznych Natalia Kajka. Uczestnicy konferencji zdobędą wiedzę na temat praktycznego podejścia w szkole i w domu do dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poznają metody udzielania wsparcia emocjonalnego dzieciom przeżywającym kryzysy psychiczne oraz znaczenie budowania wspólnoty wsparcia pomiędzy rodzicami i specjalistami z otoczenia dziecka.

Harmonogram:

10.00 Otwarcie konferencji

10.30–11.30 Wykład konwersatoryjny pt. „Pełne SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI: innowacyjne strategie pracy z dziećmi neuroróżnorodnymi w domu i szkole” – część 1

11.30–12.00 Przerwa kawowa

12.00–13.30 Wykład konwersatoryjny pt. ”Pełne SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI: innowacyjne strategie pracy z dziećmi neuroróżnorodnymi w domu i szkole” – część 2

13.30–14.00 Dyskusja i zakończenie

Informacja o prelegentce:

dr nauk społecznych Natalia Kajka – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pracownik badawczy i kliniczny I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji (oddział dzieci i młodzieży) Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka monografii i współautorka artykułów naukowych, wykładowca na kursach psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii środowiskowej dzieci i młodzieży. W swojej pracy łączy wiedzę naukową i doświadczenie kliniczne. Specjalizuje się w terapii dzieci z trudnościami szkolno-wychowawczymi oraz ADHD, prowadzi warsztaty i szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, pokazując w działaniu, jak się uczyć efektywnie i zachęcić do tego najmłodszych. Jej obecne zainteresowania naukowe i kliniczne są związane z procesami metapoznawczymi, programami treningowymi w tym zakresie, technikami skutecznego uczenia się (głównie mapy myśli) oraz neuroplastycznością mózgu.

 

Konferencja: ADHD i Zespół Aspergera w drodze do przyszłości

Data: 19 października
Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Forma bezpłatna


Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/11.

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.