ZCDN

DKF w ZCDN-ie. Pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”

Zapraszamy na film Lunana. Szkoła na końcu świata, poruszającą opowieść o młodym nauczycielu, który zostaje wysłany do jednej z najbardziej odizolowanych wiosek na świecie, ukrytej w Himalajach. Zderzenie z surowymi warunkami życia i lokalną społecznością staje się dla niego nie tylko lekcją pokory, ale także podróżą w głąb siebie.

Film ukazuje piękno natury, ale też wyzwania codziennego życia w odległych rejonach świata. To inspirująca historia, która pokazuje, że edukacja ma ogromną moc, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa.

Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF) to inicjatywa skierowana do osób, które chcą rozwijać swoją wrażliwość i wiedzę poprzez kino. W kontekście edukacji nauczycieli DKF to nie tylko okazja do obejrzenia wartościowych filmów, ale także przestrzeń do refleksji i dyskusji na tematy związane z pedagogiką, wychowaniem, kulturą i społecznymi wyzwaniami współczesności.

W DKF-ie nauczyciele mają szansę spotkać się, aby wymienić poglądy, czerpać inspiracje do pracy z młodzieżą oraz szukać nowych, twórczych narzędzi edukacyjnych. Filmy prezentowane w ramach DKF-u często poruszają tematy etyczne, społeczne i psychologiczne, co może być cennym źródłem materiałów dydaktycznych, jak i inspiracji do rozwijania kompetencji interpersonalnych i empatii.

DKF w ZCDN-ie. Pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”
Termin: 17 października, o godz. 17.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, sala konferencyjna

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/C/24.

Podobne wpisy:
Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w roku szkolnym 2025/2026. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią dokumentu, w którym zostały one wyszczególnione.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).

Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.