ZCDN

Nastoletni bunt czy krytyczne myślenie? Konferencja o niezgodzie młodzieży na zastaną rzeczywistość

baner buntownicy
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Buntownicy? Aktywiści? Rebelianci? Młodzież wyraża niezgodę na zastaną rzeczywistość”, która odbędzie się 20 listopada, w godzinach 11.00–14.30, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tematyka wydarzenia dotyczyć będzie prawa dziecka do rozwoju, z uwzględnieniem buntu młodzieńczego, będącego objawem jego prawidłowości.


Ramowy program konferencji

11.00–11.30 – Rozmowa o przejawach autoekspresji młodzieży i rytuałach oporu szkolnego z udziałem prof. dr hab. Anny Babickiej-Wirkus (Uniwersytet Pomorski w Słupsku) i prof. Marii Czerepaniak-Walczak (ZCDN)

11.30–12.15 – Polityka edukacyjna a prawa ucznia – wystąpienie przedstawiciela Stowarzyszenie Umarłych Statutów

12.15–12.30 – Przerwa kawowa

12.30–13.30 – Debata z udziałem młodzieży i osób pracujących z młodzieżą

13.30–14.30 – Warsztaty z ambasadorką ZCDN-u, dr Małgorzatą Mikut, autorką książki (Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o rejestrację za pośrednictwem Internetowego Systemu Organizacji Szkoleń.

Podobne wpisy:
„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.

Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.