ZCDN

Kalendarz adwentowy

baner adwent

Każdego dnia od 1 do 23 grudnia, otwierając kolejne okienko, znajdziesz nową, wciągającą zagadkę. Czy dasz radę rozwiązać je wszystkie? Nasza propozycja to doskonała okazja, aby rozgrzać umysł i zyskać nie tylko satysfakcję z rozwiązań, ale i świąteczny nastrój! Każde zadanie prezentuje inny poziom wyzwań, ale wszystkie zawierają świąteczne motywy. To świetny sposób na rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

kalendarz

Dołącz do zabawy z uczniami, rodziną i przyjaciółmi – wspólne odkrywanie odpowiedzi to przyjemna forma spędzania zimowych wieczorów, gwarantująca dobrą zabawę!
W razie pytań lub wątpliwości odnośnie przebiegu zabawy prosimy o korzystanie z forum dyskusyjnego (konieczne zalogowanie się na koncie Google) albo kontakt z Anną Bazyluk, nauczycielką konsultantką ds. nauczania matematyki (e-mail: abazyluk@zcdn.edu.pl).

Przez cały okres oczekiwania na święta rozwiązuj zagadki, zdobywaj „nagrody” – a na końcu czeka na Ciebie niespodzianka!
KALENDARZ ADWENTOWY

Podobne wpisy:
Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale też o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.

Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.