ZCDN

Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Zapraszamy serdecznie nauczycieli historii, historii i teraźniejszości oraz wiedzy o społeczeństwie na kolejne spotkanie z cyklu „Nowa edukacja obywatelska?”, które odbędzie się 3 grudnia na platformie e-learningowej. Podczas seminarium dr Kamil Paździor, członek zespołu opracowującego projekt podstawy programowej, zaprezentuje możliwości włączenia treści historii najnowszej do nowego przedmiotu. Uczestnicy zastanowią się, czy da się uczyć edukacji obywatelskiej w oderwaniu od historii najnowszej, i zaprezentują swoje stanowisko.

Seminarium online: Nowa edukacja obywatelska? Możliwość wykorzystania treści z historii najnowszej w edukacji obywatelskiej
Termin: 
3 grudnia, godz. 17.30–19.30
Prowadzący: dr Kamil Paździor, dr Katarzyna Rembacka
Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Podobne wpisy:
Prezentacja multimedialna na lekcjach historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Prezentacja multimedialna na lekcjach historii”, które odbędzie się 5 grudnia w formule online, w godzinach 16.30–17.45.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim

Serdecznie zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym „However”, którego pierwsze spotkanie odbędzie się 5 grudnia, w godzinach 16.00–18.00. Będzie to okazja do praktykowania umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a zarazem poznania fascynujących wątków historii, muzyki i codzienności Meksyku. Naszą gościnią będzie Cecilia López, meksykańska nauczycielka i artystka wizualna mieszkająca w Szczecinie.

„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.