ADHD i Zespół Aspergera w drodze do przyszłości

baner adhd

Serdecznie zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na konferencję „ADHD i Zespół Aspergera w drodze do przyszłości” współorganizowanej z Kołem Pomocy Dzieciom z ADHD i ZA Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie w ramach obchodów 20-lecia Koła, która rozpocznie się 19 października, o godzinie 10.00.

Wykład konwersatoryjny poprowadzi dr nauk społecznych Natalia Kajka. Uczestnicy konferencji zdobędą wiedzę na temat praktycznego podejścia w szkole i w domu do dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poznają metody udzielania wsparcia emocjonalnego dzieciom przeżywającym kryzysy psychiczne oraz znaczenie budowania wspólnoty wsparcia pomiędzy rodzicami i specjalistami z otoczenia dziecka.

Harmonogram:

10.00 Otwarcie konferencji

10.30–11.30 Wykład konwersatoryjny pt. „Pełne SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI: innowacyjne strategie pracy z dziećmi neuroróżnorodnymi w domu i szkole” – część 1

11.30–12.00 Przerwa kawowa

12.00–13.30 Wykład konwersatoryjny pt. ”Pełne SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI: innowacyjne strategie pracy z dziećmi neuroróżnorodnymi w domu i szkole” – część 2

13.30–14.00 Dyskusja i zakończenie

Informacja o prelegentce:

dr nauk społecznych Natalia Kajka – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pracownik badawczy i kliniczny I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji (oddział dzieci i młodzieży) Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka monografii i współautorka artykułów naukowych, wykładowca na kursach psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii środowiskowej dzieci i młodzieży. W swojej pracy łączy wiedzę naukową i doświadczenie kliniczne. Specjalizuje się w terapii dzieci z trudnościami szkolno-wychowawczymi oraz ADHD, prowadzi warsztaty i szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, pokazując w działaniu, jak się uczyć efektywnie i zachęcić do tego najmłodszych. Jej obecne zainteresowania naukowe i kliniczne są związane z procesami metapoznawczymi, programami treningowymi w tym zakresie, technikami skutecznego uczenia się (głównie mapy myśli) oraz neuroplastycznością mózgu.

Konferencja: ADHD i Zespół Aspergera w drodze do przyszłości

Data: 19 października
Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/11.