ZCDN

Aktywność ucznia w bibliotece szkolnej

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie w ramach Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy!

W marcu szkolenie prowadziłyśmy z biblioteki Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej. Sylwia Jaguszewska zaprezentowała swoje miejsce pracy jako przestrzeń sprzyjającą różnorodnej aktywności uczennic i uczniów. Podzieliła się z nami swoimi pomysłami na promowanie czytelnictwa, akcje charytatywne, spotkania autorskie, wsparcie emocjonalne, działania plastyczne, dziennikarskie czy rękodzielnicze.

Tym razem porozmawiamy o takich aspektach aktywności, jak sprawczość, autonomia i zaangażowanie społeczne. Naszą gościnią będzie dr Katarzyna Rembacka, edukatorka i historyczka, nauczycielka konsultantka ds. edukacji społecznej, historycznej i regionalnej, redaktorka prowadząca najnowszego numeru kwartalnika „Refleksje” poświęconego edukacji obywatelskiej – przedmiotowi obowiązującemu w szkołach ponadpodstawowych od września 2025 roku.

Sieć współpracy i samokształcenia jest wyjątkową formą doskonalenia zawodowego – to cykl spotkań, podczas których nauczyciele rozwijają swój warsztat pracy poprzez wymianę doświadczeń, dzielenie się ciekawymi pomysłami, nawiązywanie kontaktów, wspólne rozwiązywanie problemów, spotkania ze specjalistami.

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy „Aktywność ucznia w bibliotece szkolnej”
Termin: 9 maja (piątek), 13.00–15.00
Miejsce:
Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin

Online: Osoby niemogące uczestniczyć w spotkaniu stacjonarnie (w Bibliotece Pedagogicznej) otrzymają link do platformy e-learnigowej.

!! Zaświadczenie o odbyciu szkolenia otrzymają osoby, które będą uczestniczyły w co najmniej trzech spotkaniach cyklu.

Obowiązuje rejestracja

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.