ZCDN

Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła”, która odbędzie się 5 czerwca, w godzinach 15.30–18.00, w trybie zdalnym.

Konferencja odbędzie się w trzech blokach tematycznych:

Bezpieczny uczeń

15.30–16.00 – Autyzm cyfrowy, Weronika Dwojakowska

16.00–16.30 – Budowanie cyfrowego wizerunku w sieci i wpływ sieci na wizerunek ucznia, Marta Kostecka

Bezpieczna szkoła

16.30–17.00 – Rola szkoły w budowaniu bezpiecznej przestrzeni rozwoju, Krzysztof Koroński

17.00–17.30 – Bezpieczeństwo w Internecie, Waldemar Zaborski

Bezpieczny nauczyciel

17.30–18.00 – Znaczenie nawyków cyfrowych dorosłych w kształtowaniu postaw młodych ludzi, Krzysztof Jaworski

Konferencja: Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła
Zakres tematyczny:
Autyzm cyfrowy. Cyfrowy wizerunek. Wpływ mediów społecznościowych na psychikę dzieci i młodzieży. Pozostawianie śladów cyfrowych. Prawo do prywatności w sieci. Zadania dyrektora szkoły w zakresie bezpieczeństwa.
Termin:
5 czerwca, godz. 15.30–18.00
Prowadzący: Weronika Dwojakowska, Marta Kostecka, Krzysztof Koroński, Waldemar Zaborski, Krzysztof Jaworski
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się konferencja, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/3.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.