ZCDN

Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła”, która odbędzie się 5 czerwca, w godzinach 15.30–18.00, w trybie zdalnym.

Konferencja odbędzie się w trzech blokach tematycznych:

Bezpieczny uczeń

15.30–16.00 – Autyzm cyfrowy, Weronika Dwojakowska

16.00–16.30 – Budowanie cyfrowego wizerunku w sieci i wpływ sieci na wizerunek ucznia, Marta Kostecka

Bezpieczna szkoła

16.30–17.00 – Rola szkoły w budowaniu bezpiecznej przestrzeni rozwoju, Krzysztof Koroński

17.00–17.30 – Bezpieczeństwo w Internecie, Waldemar Zaborski

Bezpieczny nauczyciel

17.30–18.00 – Znaczenie nawyków cyfrowych dorosłych w kształtowaniu postaw młodych ludzi, Krzysztof Jaworski

Konferencja: Bezpieczny uczeń, bezpieczny nauczyciel, bezpieczna szkoła
Zakres tematyczny:
Autyzm cyfrowy. Cyfrowy wizerunek. Wpływ mediów społecznościowych na psychikę dzieci i młodzieży. Pozostawianie śladów cyfrowych. Prawo do prywatności w sieci. Zadania dyrektora szkoły w zakresie bezpieczeństwa.
Termin:
5 czerwca, godz. 15.30–18.00
Prowadzący: Weronika Dwojakowska, Marta Kostecka, Krzysztof Koroński, Waldemar Zaborski, Krzysztof Jaworski
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się konferencja, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/3.

Podobne wpisy:
Coś więcej niż smutek… Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną przez ZCDN oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (2 kwietnia 2025), będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem udział w nim wezmą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.