ZCDN

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Rozpoczął się program bezpłatnych konsultacji psychologicznych dla mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Skierowane są dla osób przeżywających kryzys emocjonalny, trudności w życiu rodzinnym lub zawodowym, czyli dla wszystkich tych, którzy nie chcą udawać, że jest dobrze, i chcieliby spróbować poczuć się lepiej. Program zakłada umówienie się na 3 sesje po 45 min – online lub telefonicznie. Prowadzone są przez psychologów i terapeutów z Pracowni Motywacja i Działanie (znani również jako „Para Psychologów”). Projekt finansowany jest przez Województwo Zachodniopomorskie i jest to kolejne działanie w obszarze wsparcia zdrowia psychicznego mieszkanek i mieszkańców naszego regionu.

Wszelkie informacje, regulamin oraz dane kontaktowe umożliwiające zgłoszenie się do projektu znajdują się na stronie https://konsultacjaupsychologa.pl/

Podobne wpisy:
Obiektyw Obywatelski – konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka oraz minister sprawiedliwości Adam Bodnar zapraszają młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Obiektyw Obywatelski”. Prace można przesyłać do 30 listopada 2024 r.

Nowe publikacje IBE do pobrania

Na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych zostały opublikowane nowe poradniki: „Edukacja dzieci i uczniów z doświadczeniem migracyjnym przybyłych z Ukrainy – dobre praktyki i rekomendacje” oraz „Vademecum dla rodziców uczniów. Jak wspierać dziecko i nastolatka w samodzielnym uczeniu się?”.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim – Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym. Studia te mają na celu przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej realizacji zadań psychologa w systemie edukacji i nabycie kwalifikacji zgodnych ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Studia adresowane są do absolwentów studiów magisterskich na kierunku psychologia, którzy ukończyli studia w trybie jednolitym pięcioletnim lub w systemie 3+2 (studia 1 i 2 stopnia na kierunku psychologia) i zawodowo są już związani (lub planują się związać) z systemem oświaty.