ZCDN

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być! 
To miejsce sprzyja też tworzeniu metaforycznej przestrzeni dla edukacji, kultury, relacji. Dlatego zapraszamy Was do naszej biblioteki!

8 maja
Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy? – webinar Małgorzaty Pawłowskiej o przyszłości czytelnictwa, w ramach „Humanistycznie” – cyklu dla osób uczących przedmiotów humanistycznych.

8–15 maja
Superbohaterowie 2 „Zwykli i niezwykli” – wystawa wirtualna w Bibliotece Cyfrowej ZCDN prac nagrodzonych w wojewódzkim konkursie na komiks dla uczennic i uczniów, organizowanym przez ZCDN i Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Wszystkie nadesłane prace – do obejrzenia stacjonarnie w siedzibie naszej biblioteki.

9 maja
Sprawczość i autonomia w bibliotece szkolnej – spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia dla Nauczycieli Bibliotekarzy. Skupimy się na sprawczości i autonomii ucznia i nauczyciela, porozmawiamy z dr Katarzyną Rembacką o edukacji obywatelskiej. Koordynacja: Marcelina Lechicka-Dziel.

15 maja
Zabawy z książką. Kreatywne formy promocji czytelnictwa w bibliotece szkolnej – warsztat online o kreatywnych formach promocji czytelnictwa. Prowadzenie: Regina Czekała-Kil.

Tydzień Bibliotek jest ogólnopolskim programem organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Post IG 1080x1350 czarny 002

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.