ZCDN

„Biblioteka. Włącz się w to!”, czyli Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

FB post Szczecin

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 17 października (wtorek) w  siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Gen. J. Sowińskiego 68). Tegorocznym motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włączenie, inkluzja i otwartość na innych.

BiblioLab to wyjątkowa okazja do spotkania osób pracujących we wszystkich typach bibliotek: szkolnych, publicznych, pedagogicznych, akademickich i innych.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona, więc już dziś zapraszamy do rejestracji:

https://forms.gle/tcL4i1qaCUfqweBP9

Na zgłoszenia czekamy do 30 września lub wyczerpania miejsc. Przy rejestracji należy wskazać wybrany przez siebie warsztat.

Poza warsztatami czeka na Państwa także strefa dobrych praktyk, czyli „stoliki eksperckie”, przy których osoby pracujące w różnych bibliotekach pokażą, jak u nich w praktyce wygląda włączanie. Aby zaprezentować swoje działania na rzecz inkluzji, do 30 września należy wysłać zgłoszenie zawierające dane oraz krótki opis tego, co chcą Państwo pokazać, na adres: mkostecka@zcdn.edu.pl.

BiblioLABowi będzie towarzyszyła wystawa rękodzieła „Co bibliotekarki robią po godzinach” – jeżeli chcą Państwo zaprezentować na niej swoje prace, także prosimy o kontakt mailowy do 30 września.

Szczegółowy program ogłosimy wkrótce.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023:


Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Zachodniopomorski BiblioLAB 2023 jest jednym z ośmiu BiblioLABów odbywających się tej jesieni w całej Polsce. Łączy je wspólna tematyka i formuła spotkania, a wyróżnia dopasowanie do potrzeb lokalnych społeczności bibliotekarskich.

Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.