ZCDN

„Biblioteka. Włącz się w to!”, czyli Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

FB post Szczecin

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 17 października (wtorek) w  siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Gen. J. Sowińskiego 68). Tegorocznym motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włączenie, inkluzja i otwartość na innych.

BiblioLab to wyjątkowa okazja do spotkania osób pracujących we wszystkich typach bibliotek: szkolnych, publicznych, pedagogicznych, akademickich i innych.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona, więc już dziś zapraszamy do rejestracji:

https://forms.gle/tcL4i1qaCUfqweBP9

Na zgłoszenia czekamy do 30 września lub wyczerpania miejsc. Przy rejestracji należy wskazać wybrany przez siebie warsztat.

Poza warsztatami czeka na Państwa także strefa dobrych praktyk, czyli „stoliki eksperckie”, przy których osoby pracujące w różnych bibliotekach pokażą, jak u nich w praktyce wygląda włączanie. Aby zaprezentować swoje działania na rzecz inkluzji, do 30 września należy wysłać zgłoszenie zawierające dane oraz krótki opis tego, co chcą Państwo pokazać, na adres: mkostecka@zcdn.edu.pl.

BiblioLABowi będzie towarzyszyła wystawa rękodzieła „Co bibliotekarki robią po godzinach” – jeżeli chcą Państwo zaprezentować na niej swoje prace, także prosimy o kontakt mailowy do 30 września.

Szczegółowy program ogłosimy wkrótce.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023:


Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Zachodniopomorski BiblioLAB 2023 jest jednym z ośmiu BiblioLABów odbywających się tej jesieni w całej Polsce. Łączy je wspólna tematyka i formuła spotkania, a wyróżnia dopasowanie do potrzeb lokalnych społeczności bibliotekarskich.

Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.