ZCDN

„Biblioteka. Włącz się w to!”, czyli Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

FB post Szczecin

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 17 października (wtorek) w  siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Gen. J. Sowińskiego 68). Tegorocznym motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włączenie, inkluzja i otwartość na innych.

BiblioLab to wyjątkowa okazja do spotkania osób pracujących we wszystkich typach bibliotek: szkolnych, publicznych, pedagogicznych, akademickich i innych.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona, więc już dziś zapraszamy do rejestracji:

https://forms.gle/tcL4i1qaCUfqweBP9

Na zgłoszenia czekamy do 30 września lub wyczerpania miejsc. Przy rejestracji należy wskazać wybrany przez siebie warsztat.

Poza warsztatami czeka na Państwa także strefa dobrych praktyk, czyli „stoliki eksperckie”, przy których osoby pracujące w różnych bibliotekach pokażą, jak u nich w praktyce wygląda włączanie. Aby zaprezentować swoje działania na rzecz inkluzji, do 30 września należy wysłać zgłoszenie zawierające dane oraz krótki opis tego, co chcą Państwo pokazać, na adres: mkostecka@zcdn.edu.pl.

BiblioLABowi będzie towarzyszyła wystawa rękodzieła „Co bibliotekarki robią po godzinach” – jeżeli chcą Państwo zaprezentować na niej swoje prace, także prosimy o kontakt mailowy do 30 września.

Szczegółowy program ogłosimy wkrótce.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023:


Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Zachodniopomorski BiblioLAB 2023 jest jednym z ośmiu BiblioLABów odbywających się tej jesieni w całej Polsce. Łączy je wspólna tematyka i formuła spotkania, a wyróżnia dopasowanie do potrzeb lokalnych społeczności bibliotekarskich.

Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Podobne wpisy:
Co zrobić, żeby szkoła była postrzegana jako miejsce pozytywnych relacji?  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Refleksji”!

Wielu osobom szkoła kojarzy się z jakąś formą opresji, ciężką pracą bez szczególnych efektów, niedocenieniem. Ten problem może dotyczyć zarówno uczniów, jak i nauczycieli. A przecież tak nie powinno być! Z pomocą przychodzi pedagogika pozytywna, która pozwala spojrzeć na edukację i system oświaty z zupełnie innej perspektywy.

Humanistycznie. Nowy cykl materiałów dla osób uczących przedmiotów humanistycznych

Humanistycznie. Po prostu. Czyli krótko i po ludzku o wyzwaniach współczesnej humanistyki. Na nasz nowy projekt będą się składały małe pigułki wiedzy w formie nagrań wideo, skierowane do osób uczących przedmiotów humanistycznych lub po prostu nimi zainteresowanych, które chcą odświeżyć lub uzupełnić wiedzę ze studiów, aby być na bieżąco.

Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Blog na Zmianę (Odcinek XVII)

O zatrważających danych zawartych w wynikach badań dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży można usłyszeć z wielu źródeł. Nic dziwnego, że tematem tym zajmujemy się także w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jako zespół profesjonalnie zajmujący się wsparciem nauczycieli również w tym zakresie staramy się zdefiniować problem oraz jego przyczyny. To nam daje szansę na udzielenie konkretnej pomocy.