ZCDN

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie

baner czerwcowe wydarzenia

Aby ułatwić Państwu planowanie swojego rozwoju oraz rejestrację na nasze formy doskonalenia, przygotowaliśmy ofertę szkoleń na cały zbliżający się miesiąc. Poniżej znajdą Państwo kompletny harmonogram szkoleń, konferencji i spotkań na czerwiec.

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie:


Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką i autorką książki „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci Felka i Miłek i fala pomyłek, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów zachodniopomorskiej artystki Małgorzaty Matysiak, które są ilustracjami w omawianej książce.

Termin: 04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Konferencja z udziałem prof. Romana Lepperta, prof. Joanny Mytnik oraz prof. Marii Czerepaniak-Walczak: Szkolne emancypacje. Jak zmieniać szkołę?

Spotkanie będzie składać się z trzech wystąpień skoncentrowanych wokół trzech warunków emancypacyjnej mocy szkoły: (1) Istnienia wspólnej wizji szkoły jako ośrodka rozwoju racjonalnego, krytycznego myślenia i działania, (2) Otwartego komunikowania idei i emocji na wszystkich poziomach interakcji (3) Świadomego uczestniczenia w życiu instytucji i w jej inicjatywach kierowanych na zewnątrz. Ponadto w ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny „Jak zmieniać szkołę”, w którym udział wezmą zaproszeni goście.

Termin: 11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Respektowanie Karty Praw Podstawowych jako warunek dostępu w Funduszach Unijnych – prawa człowieka w statutach szkolnych.
Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców konkursów z obszaru edukacji z Funduszy Unijnych perspektywy 2021–2027

Zakres: Znaczenie prawa unijnego. Karta Praw Podstawowych jako warunek dostępu w funduszach europejskich. Prawa podstawowe w statutach szkolnych. Prawo antydyskryminacyjne w statutach szkolnych. Rekomendacje zmian statutowych.

Termin: 13.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej


Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół podstawowych – „Na finiszu”
Termin:
03.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Dlaczego warto być niegrzecznym? Opór, nieposłuszeństwo i emancypacja w szkole
Termin:
04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli – „Szkoła bez ocen”
Termin:
04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Zabawy z książką. Formy promocji książki i czytelnictwa w bibliotece szkolnej
Termin:
06.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Mat-Matura – Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych
Termin: 
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych. Analiza arkuszy maturalnych
Termin:
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania fizycznego. Spotkanie podsumowujące
Termin:
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością. Dzieci z traumą w przedszkolu i w szkole (zajęcia odwołane)
Termin: 
18.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego – „Plebiscyt doświadczeń”. Spotkanie podsumowujące
Termin: 
18.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii – spotkanie podsumowujące
Termin:
19.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Wykorzystanie narzędzi IT na zajęciach laboratoryjnych
Termin: 20.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Obróbka fotografii cyfrowej
Termin: 28.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.