ZCDN

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie

baner czerwcowe wydarzenia

Aby ułatwić Państwu planowanie swojego rozwoju oraz rejestrację na nasze formy doskonalenia, przygotowaliśmy ofertę szkoleń na cały zbliżający się miesiąc. Poniżej znajdą Państwo kompletny harmonogram szkoleń, konferencji i spotkań na czerwiec.

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie:


Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką i autorką książki “Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci Felka i Miłek i fala pomyłek, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów zachodniopomorskiej artystki Małgorzaty Matysiak, które są ilustracjami w omawianej książce.

Termin: 04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Konferencja z udziałem prof. Romana Lepperta, prof. Joanny Mytnik oraz prof. Marii Czerepaniak-Walczak: Szkolne emancypacje. Jak zmieniać szkołę?

Spotkanie będzie składać się z trzech wystąpień skoncentrowanych wokół trzech warunków emancypacyjnej mocy szkoły: (1) Istnienia wspólnej wizji szkoły jako ośrodka rozwoju racjonalnego, krytycznego myślenia i działania, (2) Otwartego komunikowania idei i emocji na wszystkich poziomach interakcji (3) Świadomego uczestniczenia w życiu instytucji i w jej inicjatywach kierowanych na zewnątrz. Ponadto w ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny „Jak zmieniać szkołę”, w którym udział wezmą zaproszeni goście.

Termin: 11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Respektowanie Karty Praw Podstawowych jako warunek dostępu w Funduszach Unijnych – prawa człowieka w statutach szkolnych.
Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców konkursów z obszaru edukacji z Funduszy Unijnych perspektywy 2021–2027

Zakres: Znaczenie prawa unijnego. Karta Praw Podstawowych jako warunek dostępu w funduszach europejskich. Prawa podstawowe w statutach szkolnych. Prawo antydyskryminacyjne w statutach szkolnych. Rekomendacje zmian statutowych.

Termin: 13.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej


Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół podstawowych – „Na finiszu”
Termin:
03.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Dlaczego warto być niegrzecznym? Opór, nieposłuszeństwo i emancypacja w szkole
Termin:
04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli – „Szkoła bez ocen”
Termin:
04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Zabawy z książką. Formy promocji książki i czytelnictwa w bibliotece szkolnej
Termin:
06.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Mat-Matura – Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych
Termin: 
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych. Analiza arkuszy maturalnych
Termin:
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania fizycznego. Spotkanie podsumowujące
Termin:
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością. Dzieci z traumą w przedszkolu i w szkole (zajęcia odwołane)
Termin: 
18.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego – „Plebiscyt doświadczeń”. Spotkanie podsumowujące
Termin: 
18.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii – spotkanie podsumowujące
Termin:
19.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Wykorzystanie narzędzi IT na zajęciach laboratoryjnych
Termin: 20.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Obróbka fotografii cyfrowej
Termin: 28.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Podobne wpisy:
Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w roku szkolnym 2025/2026. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią dokumentu, w którym zostały one wyszczególnione.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).

Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.