ZCDN

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie

baner czerwcowe wydarzenia

Aby ułatwić Państwu planowanie swojego rozwoju oraz rejestrację na nasze formy doskonalenia, przygotowaliśmy ofertę szkoleń na cały zbliżający się miesiąc. Poniżej znajdą Państwo kompletny harmonogram szkoleń, konferencji i spotkań na czerwiec.

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Czerwcowe wydarzenia w ZCDN-ie:


Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką i autorką książki „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci Felka i Miłek i fala pomyłek, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów zachodniopomorskiej artystki Małgorzaty Matysiak, które są ilustracjami w omawianej książce.

Termin: 04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Konferencja z udziałem prof. Romana Lepperta, prof. Joanny Mytnik oraz prof. Marii Czerepaniak-Walczak: Szkolne emancypacje. Jak zmieniać szkołę?

Spotkanie będzie składać się z trzech wystąpień skoncentrowanych wokół trzech warunków emancypacyjnej mocy szkoły: (1) Istnienia wspólnej wizji szkoły jako ośrodka rozwoju racjonalnego, krytycznego myślenia i działania, (2) Otwartego komunikowania idei i emocji na wszystkich poziomach interakcji (3) Świadomego uczestniczenia w życiu instytucji i w jej inicjatywach kierowanych na zewnątrz. Ponadto w ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny „Jak zmieniać szkołę”, w którym udział wezmą zaproszeni goście.

Termin: 11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Respektowanie Karty Praw Podstawowych jako warunek dostępu w Funduszach Unijnych – prawa człowieka w statutach szkolnych.
Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców konkursów z obszaru edukacji z Funduszy Unijnych perspektywy 2021–2027

Zakres: Znaczenie prawa unijnego. Karta Praw Podstawowych jako warunek dostępu w funduszach europejskich. Prawa podstawowe w statutach szkolnych. Prawo antydyskryminacyjne w statutach szkolnych. Rekomendacje zmian statutowych.

Termin: 13.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej


Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół podstawowych – „Na finiszu”
Termin:
03.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Dlaczego warto być niegrzecznym? Opór, nieposłuszeństwo i emancypacja w szkole
Termin:
04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli – „Szkoła bez ocen”
Termin:
04.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Zabawy z książką. Formy promocji książki i czytelnictwa w bibliotece szkolnej
Termin:
06.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Mat-Matura – Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych
Termin: 
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych. Analiza arkuszy maturalnych
Termin:
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania fizycznego. Spotkanie podsumowujące
Termin:
11.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością. Dzieci z traumą w przedszkolu i w szkole (zajęcia odwołane)
Termin: 
18.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego – „Plebiscyt doświadczeń”. Spotkanie podsumowujące
Termin: 
18.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii – spotkanie podsumowujące
Termin:
19.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Wykorzystanie narzędzi IT na zajęciach laboratoryjnych
Termin: 20.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Obróbka fotografii cyfrowej
Termin: 28.06.2024, kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Podobne wpisy:
Co zrobić, żeby szkoła była postrzegana jako miejsce pozytywnych relacji?  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Refleksji”!

Wielu osobom szkoła kojarzy się z jakąś formą opresji, ciężką pracą bez szczególnych efektów, niedocenieniem. Ten problem może dotyczyć zarówno uczniów, jak i nauczycieli. A przecież tak nie powinno być! Z pomocą przychodzi pedagogika pozytywna, która pozwala spojrzeć na edukację i system oświaty z zupełnie innej perspektywy.

Humanistycznie. Nowy cykl materiałów dla osób uczących przedmiotów humanistycznych

Humanistycznie. Po prostu. Czyli krótko i po ludzku o wyzwaniach współczesnej humanistyki. Na nasz nowy projekt będą się składały małe pigułki wiedzy w formie nagrań wideo, skierowane do osób uczących przedmiotów humanistycznych lub po prostu nimi zainteresowanych, które chcą odświeżyć lub uzupełnić wiedzę ze studiów, aby być na bieżąco.

Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Blog na Zmianę (Odcinek XVII)

O zatrważających danych zawartych w wynikach badań dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży można usłyszeć z wielu źródeł. Nic dziwnego, że tematem tym zajmujemy się także w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jako zespół profesjonalnie zajmujący się wsparciem nauczycieli również w tym zakresie staramy się zdefiniować problem oraz jego przyczyny. To nam daje szansę na udzielenie konkretnej pomocy.