ZCDN

Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy? (Cykl materiałów „Humanistycznie”. Część V)

HUMANISTYCZNIE. 1Piąty z cyklu webinarów „Humanistycznie” Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, poświęcony prognozom dotyczącym przyszłości książek i literatury, przygotowała Małgorzata Pawłowska.

Dla wielu z nas literatura wciąż nierozerwalnie wiąże się z książką drukowaną, postrzeganą jako symbol trwałości i nośnik najważniejszych treści kulturowych. Wychowani w rzeczywistości analogowej, darzymy książkę papierową szczególnym szacunkiem, co sprawia, że z niepokojem przyglądamy się przemianom, jakie niesie ze sobą rozwój technologii cyfrowej.

Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać kultura czytelnicza za kilka dekad? Jak wizje przyszłości literatury, formułowane przez autorytety naukowe i artystyczne, wpływają na naszą współczesność? Jakie nadzieje i obawy się w nich ujawniają?

Webinar Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy? to przestrzeń do wspólnego zastanowienia się nad tym, jak pod wpływem technologii zmieniła się pozycja literatury. Serdecznie zapraszamy do jego wysłuchania.

Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy?

Podobne wpisy:
Zachodniopomorskie Porozumienie Bibliotek świętuje Tydzień Bibliotek

W czwartek 8 maja rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Świętujemy wraz z Zachodniopomorskim Porozumieniem Bibliotek.

Metody pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu

Serdecznie zapraszamy 8 maja do ZCDN-u na konferencję, podczas której spojrzymy globalnie na ucznia z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu. Porozmawiamy, między innymi, o znaczeniu pseudoterapii w jego funkcjonowaniu, dowiemy się, czym jest neuroplastyczność mózgu. Nie zabraknie też wystąpienia praktyków, którzy dadzą wskazówki, od czego zacząć pracę w edukacji włączającej, i przedstawią konkretne dostosowania, sprawdzające się w szkole podstawowej.

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!