ZCDN

Debata oksfordzka o systemie edukacji

baner debata

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w lekcji pokazowej w formie debaty oksfordzkiej. Teza debaty brzmi: Tzw. system pruski w polskiej szkole przyniósł więcej szkody niż pożytku. Debatować będą studenci Uniwersytetu Szczecińskiego: po stronie propozycji – studentki Instytutu Pedagogiki, po stronie opozycji – studenci Instytutu Historycznego.

Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z metodą debaty oksfordzkiej, z której warto korzystać również w szkole. Forma ta daje możliwość przekazania i utrwalenia wiedzy na konkretny temat, a jednocześnie kształtuje liczne kompetencje przydatne uczniom. Jednocześnie teza debaty sprzyja ciekawej dyskusji na temat systemu edukacji – w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Głównymi mówcami będą studenci – przyszli nauczyciele. Jednak publiczność również będzie mogła wziąć aktywny udział – do czego serdecznie zachęcamy.

Debata jest jednym z wydarzeń przygotowanych z okazji obchodów 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej, organizowanych przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zakres tematyczny: Metoda debaty oksfordzkiej. Tzw. system pruski. Zmiana edukacji.

Termin: 30 października, godz. 16.00–17.30

Miejsce: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, sala konferencyjna

Prowadząca: dr Zofia Fenrych

Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w debacie prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/J/2.

Podobne wpisy:
Coś więcej niż smutek… Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną przez ZCDN oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (2 kwietnia 2025), będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem udział w nim wezmą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.