ZCDN

Debata oksfordzka „Młodzi ludzie o sztucznej inteligencji. Jej szanse i zagrożenia”

baner ZCDN z transmisja

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Wydziałem Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie organizuje wyjątkową debatę oksfordzką, która odbędzie się pod hasłem: „Młodzi ludzie o sztucznej inteligencji. Jej szanse i zagrożenia”.

Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla młodzieży do wyrażenia refleksji nad jednym z najważniejszych tematów naszych czasów – rozwojem sztucznej inteligencji oraz jej wpływem na społeczeństwo.

W debacie weźmie udział młodzież ze szczecińskich szkół: IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa, VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz IX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Monte Casino. Zespoły są przygotowywane przez nauczycielki: Joannę Sadłowską oraz Izabelę Bembenek-Kloc. Debatę poprowadzi dr Zofia Fenrych.

Wydarzenie będzie jednocześnie lekcją otwartą, w ramach której nauczycielki i nauczyciele będą mogli na żywo zapoznać się z narzędziem dydaktycznym, jakim jest debata oksfordzka.

Dyskusja będzie się koncentrować na kilku kluczowych aspektach. Będą to, między innymi, następujące zagadnienia: szanse rozwoju sztucznej inteligencji, zagrożenia związane z rozwojem SI, etyczne i moralne kwestie oraz rola młodych ludzi w kształtowaniu przyszłości SI.

Debata oksfordzka to nie tylko okazja do wyrażenia swoich poglądów, ale także do nauki słuchania innych i rozwijania umiejętności argumentacji. Dlatego do udziału w lekcji otwartej zapraszamy nauczycielki i nauczycieli razem z klasami szkół ponadpodstawowych.

Debacie będzie towarzyszyła wystawa plakatów, na których wybrane zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją przedstawili uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Nie zabraknie również pokazu grafik, które z wykorzystaniem narzędzi AI przygotowali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie.

Debata oksfordzka: Młodzi ludzie o sztucznej inteligencji. Jej szanse i zagrożenia
Termin: 26 października, godz. 9.00
Miejsce: Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT, Audytorium Maximum, ul. Słowackiego 17

Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu przewidziana została transmisja online: https://www.youtube.com/live/CmaHDXKDIr4?si=tappze4iXH9_dYuk

debata oksfordzka FB 1080x1080 1

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.