ZCDN

DKF w ZCDN-ie. Pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”

Zapraszamy na film Lunana. Szkoła na końcu świata, poruszającą opowieść o młodym nauczycielu, który zostaje wysłany do jednej z najbardziej odizolowanych wiosek na świecie, ukrytej w Himalajach. Zderzenie z surowymi warunkami życia i lokalną społecznością staje się dla niego nie tylko lekcją pokory, ale także podróżą w głąb siebie.

Film ukazuje piękno natury, ale też wyzwania codziennego życia w odległych rejonach świata. To inspirująca historia, która pokazuje, że edukacja ma ogromną moc, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa.

Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF) to inicjatywa skierowana do osób, które chcą rozwijać swoją wrażliwość i wiedzę poprzez kino. W kontekście edukacji nauczycieli DKF to nie tylko okazja do obejrzenia wartościowych filmów, ale także przestrzeń do refleksji i dyskusji na tematy związane z pedagogiką, wychowaniem, kulturą i społecznymi wyzwaniami współczesności.

W DKF-ie nauczyciele mają szansę spotkać się, aby wymienić poglądy, czerpać inspiracje do pracy z młodzieżą oraz szukać nowych, twórczych narzędzi edukacyjnych. Filmy prezentowane w ramach DKF-u często poruszają tematy etyczne, społeczne i psychologiczne, co może być cennym źródłem materiałów dydaktycznych, jak i inspiracji do rozwijania kompetencji interpersonalnych i empatii.

DKF w ZCDN-ie. Pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”
Termin: 17 października, o godz. 17.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, sala konferencyjna

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/C/24.

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.

„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.