ZCDN

DKF w ZCDN-ie. Pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”

Zapraszamy na film Lunana. Szkoła na końcu świata, poruszającą opowieść o młodym nauczycielu, który zostaje wysłany do jednej z najbardziej odizolowanych wiosek na świecie, ukrytej w Himalajach. Zderzenie z surowymi warunkami życia i lokalną społecznością staje się dla niego nie tylko lekcją pokory, ale także podróżą w głąb siebie.

Film ukazuje piękno natury, ale też wyzwania codziennego życia w odległych rejonach świata. To inspirująca historia, która pokazuje, że edukacja ma ogromną moc, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa.

Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF) to inicjatywa skierowana do osób, które chcą rozwijać swoją wrażliwość i wiedzę poprzez kino. W kontekście edukacji nauczycieli DKF to nie tylko okazja do obejrzenia wartościowych filmów, ale także przestrzeń do refleksji i dyskusji na tematy związane z pedagogiką, wychowaniem, kulturą i społecznymi wyzwaniami współczesności.

W DKF-ie nauczyciele mają szansę spotkać się, aby wymienić poglądy, czerpać inspiracje do pracy z młodzieżą oraz szukać nowych, twórczych narzędzi edukacyjnych. Filmy prezentowane w ramach DKF-u często poruszają tematy etyczne, społeczne i psychologiczne, co może być cennym źródłem materiałów dydaktycznych, jak i inspiracji do rozwijania kompetencji interpersonalnych i empatii.

DKF w ZCDN-ie. Pokaz filmu „Lunana. Szkoła na końcu świata”
Termin: 17 października, o godz. 17.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, sala konferencyjna

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/C/24.

Podobne wpisy:
Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!

Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia – cykl spotkań

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu cyklu „Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia”, prowadzonym przez prof. Marię Czerepaniak-Walczak, skierowanym do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Najbliższe seminarium odbędzie się 22 maja (czwartek), w godzinach 15.00–16.30, w siedzibie ZCDN-u.