ZCDN

Dołącz do programu Asy Internetu!

baner asy

We współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą zapraszamy na bezpłatne certyfikowane szkolenie w ramach programu Asy Internetu na temat wzmacniania w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie.

Szkolenie składa się z dwóch spotkań i jest skierowane do nauczycielek i nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych (również w bibliotekach i świetlicach) oraz do edukatorek i edukatorów z innych placówek oświatowych.

Podczas szkolenia osoby uczestniczące:
– zwiększą swoją wiedzę o internecie oraz o tym, co robią w sieci młodzi ludzie,
– podniosą poziom swojego bezpieczeństwa w internecie,
– poznają materiały Asów Internetu i nauczą się z nich korzystać,
– uzyskają wskazówki, jak ciekawiej uczyć i rozmawiać o bezpieczeństwie w internecie,
– dowiedzą się, jak kształtować w młodych ludziach cyfrowe obywatelstwo i rozwijać wartości: rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi
– nauczą się: jak odpowiedzialnie udostępniać treści i informacje o sobie; jak nie dać się nabrać na oszustwa w internecie; w jaki sposób chronić swoje dane, używając silnych haseł; jak być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów i internautek; gdzie szukać pomocy, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego.
Po szkoleniu osoby uczestniczące otrzymają materiały do realizacji programu w wersji papierowej.

Zakres tematyczny: Kształtowanie cyfrowego bezpieczeństwa i obywatelstwa
Terminy:
I spotkanie: 5.02.2024, godz. 13.00–17.00
II spotkanie: 19.02.2024, godz. 13.00–16.00 

Forma bezpłatna

Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.

Link do formularza rejestracyjnego: https://crm.szkolazklasa.org.pl/formularz/zapisy-szkolenia-otwarte-odn-asy-internetu-23-24 

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.