ZCDN

Dołącz do programu Asy Internetu!

baner asy

We współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą zapraszamy na bezpłatne certyfikowane szkolenie w ramach programu Asy Internetu na temat wzmacniania w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie.

Szkolenie składa się z dwóch spotkań i jest skierowane do nauczycielek i nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych (również w bibliotekach i świetlicach) oraz do edukatorek i edukatorów z innych placówek oświatowych.

Podczas szkolenia osoby uczestniczące:
– zwiększą swoją wiedzę o internecie oraz o tym, co robią w sieci młodzi ludzie,
– podniosą poziom swojego bezpieczeństwa w internecie,
– poznają materiały Asów Internetu i nauczą się z nich korzystać,
– uzyskają wskazówki, jak ciekawiej uczyć i rozmawiać o bezpieczeństwie w internecie,
– dowiedzą się, jak kształtować w młodych ludziach cyfrowe obywatelstwo i rozwijać wartości: rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi
– nauczą się: jak odpowiedzialnie udostępniać treści i informacje o sobie; jak nie dać się nabrać na oszustwa w internecie; w jaki sposób chronić swoje dane, używając silnych haseł; jak być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów i internautek; gdzie szukać pomocy, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego.
Po szkoleniu osoby uczestniczące otrzymają materiały do realizacji programu w wersji papierowej.

Zakres tematyczny: Kształtowanie cyfrowego bezpieczeństwa i obywatelstwa
Terminy:
I spotkanie: 5.02.2024, godz. 13.00–17.00
II spotkanie: 19.02.2024, godz. 13.00–16.00 

Forma bezpłatna

Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.

Link do formularza rejestracyjnego: https://crm.szkolazklasa.org.pl/formularz/zapisy-szkolenia-otwarte-odn-asy-internetu-23-24 

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodzimy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?