ZCDN

Ebookpoint BIBLIO

Od 1 stycznia 2023 wszystkie osoby zapisane do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mają możliwość otrzymania kodów dostępu do multimedialnej biblioteki cyfrowej BIBLIO.

Czym jest ebookpoint BIBLIO?

Ebookpoint BIBLIO to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki przeniesionej do sieci. Oferuje zbiór literatury zarówno specjalistycznej, edukacyjnej, jak i beletrystycznej, popularnej, poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO służy poszerzaniu kompetencji zawodowych i zdolności technicznych oraz  zgłębianiu pasji i zainteresowań poprzez dostęp do literatury. Bazuje na ofercie znanych wydawnictw, w tym na wyłączność marek Grupy Helion, ale także małych, niszowych wydawców.  Materiały są dostępne w trzech formatach: ebook, audiobook, kurs video.

Jak uzyskać dostęp do zbiorów?

Aby otrzymać kod dostępu do ebookpoint BIBLIO, należy zgłosić się do Biblioteki Pedagogicznej osobiście w godzinach jej pracy, telefonicznie (91 435 06 42) lub mailowo (biblioteka@zcdn.pl). UWAGA! Kody są ważne przez miesiąc.

Dostęp do zasobów ebookpointu możliwy jest z dowolnego komputera za pośrednictwem przeglądarki internetowej oraz z urządzeń mobilnych, na której zainstalowana jest aplikacja BIBLIO. Aby skorzystać ze zbiorów BIBLIO, należy samodzielnie założyć konto użytkownika w serwisie oraz podać kod dostępu uzyskany z biblioteki.

Dodatkowe informacje na temat korzystania z serwisu można znaleźć w sekcji FAQ.