ZCDN

Edukacyjne eksploracje. Nowy cykl spotkań autorskich w naszej bibliotece

3

Już w marcu rozpoczynamy nowy cykl spotkań autorskich w ZCDN-ie – „Edukacyjne eksploracje”. Serdecznie zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami książek pedagogicznych, którzy w swoich publikacjach podejmują zagadnienia istotne z perspektywy praktyki edukacyjnej.

Seminaria mają na celu upowszechnianie wyników badań pedagogicznych i stworzenie pomostu między naukowymi rozważaniami wokół szkoły a aktualnymi problemami, z jakimi mierzą się praktycy/praktyczki działań edukacyjnych.

Proponujemy więc spotkania z naukowczyniami i naukowcami, badaczkami i badaczami, autorkami i autorami książek zorientowanych na bieżące, istotne dla rozwoju edukacji, zagadnienia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 marca (wtorek) o godz. 16.30, a jego gośćmi będą redaktorzy i redaktorki książki „Troska. Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?”, wydanej w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas spotkania podjęte zostaną między innymi zagadnienia dotyczące związków wojny i pedagogiki, wychowania heroicznego oraz kreowania kultury pokoju.
Serdecznie zapraszamy!

Goście i gościnie spotkania: dr hab. Elżbieta Perzycka-Borowska, prof. US, dr Aleksander Cywiński, dr Waldemar Lib, dr Lidia Marek

Prowadząca: dr Natalia Cybort-Zioło


Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.
W razie pytań prosimy o kontakt z Organizacją Szkoleń (tel. 91 435 06 30, e-mail:
szkolenia@zcdn.edu.pl).

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.