ZCDN

Generacja V4 – granty dla młodzieży

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki ogłosił nabór wniosków do drugiej edycji programu minigrantów „Generacja V4” w 2024 r. Termin zgłaszania projektów, które wspierają krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 12-30 lat upływa 30 czerwca 2024 r.

Celem minigrantów jest promowanie wartości demokratycznych, aktywności obywatelskich i dialogu transgranicznego wśród młodych ludzi. Każdy projekt powinien obejmować mobilność młodzieży (12-30 lat), tj. wizyty transgraniczne, oraz zapewnić przeprowadzenie co najmniej jednego wspólnego wydarzenia, w którym uczestniczą obie/wszystkie strony.

Organizatorzy konkursu proponują sześć obszarów tematycznych: zrównoważony rozwój i odporność; dziedzictwo i pamięć; zdrowie i aktywny styl życia; sztuka i kultura; wartości demokratyczne i cnoty obywatelskie; kompetencje praktyczne i przedsiębiorczość. Można również zaproponować własny. Wszystkie projekty powinny zawierać zasady inkluzywności, uczenia się, transgraniczności oraz dobrego sąsiedztwa.

Więcej szczegółów w komunikacie MEN oraz na stronie Funduszu Wyszehradzkiego.

Podobne wpisy:
Obiektyw Obywatelski – konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka oraz minister sprawiedliwości Adam Bodnar zapraszają młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Obiektyw Obywatelski”. Prace można przesyłać do 30 listopada 2024 r.

Nowe publikacje IBE do pobrania

Na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych zostały opublikowane nowe poradniki: „Edukacja dzieci i uczniów z doświadczeniem migracyjnym przybyłych z Ukrainy – dobre praktyki i rekomendacje” oraz „Vademecum dla rodziców uczniów. Jak wspierać dziecko i nastolatka w samodzielnym uczeniu się?”.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim – Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe Psychologia Edukacyjna z Przygotowaniem Pedagogicznym. Studia te mają na celu przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej realizacji zadań psychologa w systemie edukacji i nabycie kwalifikacji zgodnych ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Studia adresowane są do absolwentów studiów magisterskich na kierunku psychologia, którzy ukończyli studia w trybie jednolitym pięcioletnim lub w systemie 3+2 (studia 1 i 2 stopnia na kierunku psychologia) i zawodowo są już związani (lub planują się związać) z systemem oświaty.