ZCDN

Gra miejska: Polska oświata w międzywojennym Szczecinie

BANER GRA MIEJSKA v.3

W ramach proponowanej gry miejskiej zapraszamy na spacer śladami polskiej szkoły w przedwojennym Szczecinie. Niewielu szczecinian zdaje sobie sprawę z tego, że centrum naszego miasta było świadkiem wzlotów i upadków oświaty dla polskich dzieci przed II wojną światową.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów do udziału w tej niezwykłej wycieczce. Będziemy wspólnie rozwiązywać zagadki, odkrywać Szczecin na nowo i dobrze się bawić! Do gry wystarczy Państwu jedynie smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Actionbound. Spacer ma formułę gry miejskiej, podczas której będziemy pomagać uczniowi i uczennicy, współczesnemu chłopcu i przedwojennej dziewczynce, odkryć białe plamy na mapie historii.

Gra zostanie udostępniona 10 października 2023 roku w aplikacji Actionbound. Wspólna odprawa nastąpi tego dnia w godz. 16.30–17.30. Aby wziąć w niej udział, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Gra będzie aktywna od 10 października  do 15 listopada 2023 roku.

Limit uczestników: 100

Zasady ułatwiające grę:

  • gra skierowana jest głównie do nauczycieli;
  • udział w grze jest bezpłatny;
  • wymogi udziału w grze – posiadanie smartfona/tabletu z: systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) i Android (w wersji 6.0 i wyższej), zainstalowaną aplikacją Actionbound (dostępną w Google Play i AppStore), dostęp do internetu.

Aby uzyskać zaświadczenie o zaliczeniu gry, należy:

  • zapisać się w systemie ISOS (jak na każde warsztaty) na spotkanie „Polska oświata w międzywojennym Szczecinie”;
  • logując się w aplikacji Actionbound, wpisać pełne imię i nazwisko;
  • wziąć udział w grze w terminie od 10 października do 15 listopada 2023 r.
Podobne wpisy:
Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodzimy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?