ZCDN

Gra miejska: Polska oświata w międzywojennym Szczecinie

BANER GRA MIEJSKA v.3

W ramach proponowanej gry miejskiej zapraszamy na spacer śladami polskiej szkoły w przedwojennym Szczecinie. Niewielu szczecinian zdaje sobie sprawę z tego, że centrum naszego miasta było świadkiem wzlotów i upadków oświaty dla polskich dzieci przed II wojną światową.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów do udziału w tej niezwykłej wycieczce. Będziemy wspólnie rozwiązywać zagadki, odkrywać Szczecin na nowo i dobrze się bawić! Do gry wystarczy Państwu jedynie smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Actionbound. Spacer ma formułę gry miejskiej, podczas której będziemy pomagać uczniowi i uczennicy, współczesnemu chłopcu i przedwojennej dziewczynce, odkryć białe plamy na mapie historii.

Gra zostanie udostępniona 10 października 2023 roku w aplikacji Actionbound. Wspólna odprawa nastąpi tego dnia w godz. 16.30–17.30. Aby wziąć w niej udział, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Gra będzie aktywna od 10 października  do 15 listopada 2023 roku.

Limit uczestników: 100

Zasady ułatwiające grę:

  • gra skierowana jest głównie do nauczycieli;
  • udział w grze jest bezpłatny;
  • wymogi udziału w grze – posiadanie smartfona/tabletu z: systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) i Android (w wersji 6.0 i wyższej), zainstalowaną aplikacją Actionbound (dostępną w Google Play i AppStore), dostęp do internetu.

Aby uzyskać zaświadczenie o zaliczeniu gry, należy:

  • zapisać się w systemie ISOS (jak na każde warsztaty) na spotkanie „Polska oświata w międzywojennym Szczecinie”;
  • logując się w aplikacji Actionbound, wpisać pełne imię i nazwisko;
  • wziąć udział w grze w terminie od 10 października do 15 listopada 2023 r.
Podobne wpisy:
W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania”, które odbędą się 27 maja, w godzinach 16.00–19.00, w trybie zdalnym.

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w szkoleniu stacjonarnym „Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem”, które odbędzie się 25 maja, w godz. 10.00–14.00, w siedzibie ZCDN-u.

Blog Na Zmianę

Na bieżąco obserwujemy to, co się dzieje w szkole – zarówno w systemie edukacji, jak i w społeczności, tworzonej przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Starając się odpowiedzieć na wyzwania współczesności, proponujemy Państwu blog, na którym znajdą się komentarze do aktualnych wydarzeń, pomysły dydaktyczne i podpowiedzi pedagogiczne. Wiosna jest dobrą porą, by zacząć coś nowego!