ZCDN

Gra miejska: Polska oświata w międzywojennym Szczecinie

BANER GRA MIEJSKA v.3

W ramach proponowanej gry miejskiej zapraszamy na spacer śladami polskiej szkoły w przedwojennym Szczecinie. Niewielu szczecinian zdaje sobie sprawę z tego, że centrum naszego miasta było świadkiem wzlotów i upadków oświaty dla polskich dzieci przed II wojną światową.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów do udziału w tej niezwykłej wycieczce. Będziemy wspólnie rozwiązywać zagadki, odkrywać Szczecin na nowo i dobrze się bawić! Do gry wystarczy Państwu jedynie smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Actionbound. Spacer ma formułę gry miejskiej, podczas której będziemy pomagać uczniowi i uczennicy, współczesnemu chłopcu i przedwojennej dziewczynce, odkryć białe plamy na mapie historii.

Gra zostanie udostępniona 10 października 2023 roku w aplikacji Actionbound. Wspólna odprawa nastąpi tego dnia w godz. 16.30–17.30. Aby wziąć w niej udział, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Gra będzie aktywna od 10 października  do 15 listopada 2023 roku.

Limit uczestników: 100

Zasady ułatwiające grę:

  • gra skierowana jest głównie do nauczycieli;
  • udział w grze jest bezpłatny;
  • wymogi udziału w grze – posiadanie smartfona/tabletu z: systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) i Android (w wersji 6.0 i wyższej), zainstalowaną aplikacją Actionbound (dostępną w Google Play i AppStore), dostęp do internetu.

Aby uzyskać zaświadczenie o zaliczeniu gry, należy:

  • zapisać się w systemie ISOS (jak na każde warsztaty) na spotkanie „Polska oświata w międzywojennym Szczecinie”;
  • logując się w aplikacji Actionbound, wpisać pełne imię i nazwisko;
  • wziąć udział w grze w terminie od 10 października do 15 listopada 2023 r.
Podobne wpisy:
„Zgodziłem się wejść w pustkę tą straszliwą bramą”. Doświadczenie emigracyjne Gombrowicza, Miłosza, Wańkowicza i Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, objętej patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, poświęconej doświadczeniu emigracyjnemu polskich pisarzy, która odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest przybliżenie biografii i twórczości patronów roku 2024: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Przyjęta perspektywa pozwoli na wskazanie emigracji jako doświadczenia uniwersalnego, a także ważnego etapu w życiu przedstawianych twórców. Celem wydarzenia jest również podsumowanie roku patronów oraz wypracowanie materiałów do pracy z twórczością patronów w szkole. Konferencja jest objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Więcej niż Konkurs – Społeczność i Wymiana Doświadczeń w WorldSkills

W tym odcinku podcastu z cyklu „Młodzież o edukacji” Janusz Perucki – absolwent Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, reprezentant Polski i laureat medali doskonałości na EuroSkills 2023 w Gdańsku oraz WorldSkills 2024 w Lyonie w dziedzinie: gotowanie – opowiada o swojej drodze do sukcesu, o tym, czym są konkursy WorldSkills i jakie korzyści przynoszą młodym ludziom.

Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online

Serdecznie zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na szkolenie stacjonarne „Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online” realizowane w ramach wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Politechniki Warszawskiej. Projekt skierowany jest do nauczycieli matematyki klas czwartych z powiatów: Szczecin, polickiego, Świnoujście, gryfińskiego.