ZCDN

Gry i zabawy z przyborami nietypowymi

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Gry i zabawy z przyborami nietypowymi”, które odbędzie się online 14 marca, w godzinach 16.00–17.30.

W części teoretycznej szkolenia, która odbędzie się w formie krótkiego wykładu, uczestnicy zostaną zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi gier i zabaw w nowej podstawie programowej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W części praktycznej zaprezentowane zostaną przykłady przyborów nietypowych i możliwości praktycznego ich wykorzystania podczas zajęć wychowania fizycznego.

Szkolenie: Gry i zabawy z przyborami nietypowymi
Zakres tematyczny:
Rola gier i zabaw w wychowaniu fizycznym. Kształtowanie zdolności motorycznych. Metody i sposoby nauczania gier i zabaw.
Termin:
14 marca, godz. 16.00–17.30
Prowadząca: Agnieszka Beyer-Michoń
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/32.

Podobne wpisy:
Rola dyrektora w nadzorze pedagogicznym w roku szkolnym 2024/2025

Serdecznie zapraszamy dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół i placówek oświatowych na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Prawo oświatowe w praktyce”, poświęcone roli dyrektora w nadzorze pedagogicznym. Seminarium, które poprowadzą Anna Godzińska – wicedyrektorka ds. pedagogicznych (ZCDN) oraz Mariusz Dubojski – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty, odbędzie się 19 listopada, w godzinach 10.00–12.15, w siedzibie ZCDN-u.

Nauczyciele o sobie samych. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jak będzie wyglądać edukacja za 10–15 lat? Jaka będzie rola nauczyciela? Czy zajęcia będą się odbywać zdalnie? Miedzy innymi nad tymi pytaniami zastanowią się uczestnicy i uczestniczki seminarium, które odbędzie się 7 listopada, w godzinach 15.00–16.30, w siedzibie ZCDN-u. Pretekstem do rozmowy o przyszłości zawodu nauczycielskiego będzie raport Fundacji Teach for Poland „Nauczyciel_ka 2020”.

Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.