ZCDN

Herstorie. Inspirujące biografie kobiet w praktyce

Baner zapraszający do udziału w konferencji interdyscyplinarnej "Herstorie. Inspirujące biografie kobiet w praktyce".

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji interdyscyplinarnej, która odbędzie się 23 marca w trybie zdalnym. Konferencja adresowana jest do nauczycielek i nauczycieli różnych przedmiotów, zainteresowanych wykorzystywaniem biografii – w tym biografii kobiet – na swoich lekcjach.

14.30–14.45 – rozpoczęcie konferencji, sprawy organizacyjne

14.45–15.15 – wykład: Dlaczego potrzebujemy herstorii? – Agnieszka Jankowiak-Maik, „Babka od histy”

15.15–15.45 – wykład: Zofia Moraczewska i Aleksandra Piłsudska – biografistyka kobiet czy biografistyka kobieca? – dr Katarzyna Rembacka

15.45–16.15 – wykład: Pedagogika jest kobietą? O wpływie kobiet na myśl pedagogiczną – dr Zofia Fenrych

16.15–16.30 – przerwa

16.30–18.00 – warsztaty – do wyboru (osobna rejestracja)

Warsztat I: Codzienność w obrazkach. Polski komiks kobiecy – Marta Kostecka

Warsztat II: Kobiety w nauce – Agnieszka Kraszewska

Warsztat III: „Zastygnę w kształt niepowtarzalny…” – godziny polskiego z poezją Haliny Poświatowskiej – Joanna Sadłowska

Konferencja: Herstorie. Inspirujące biografie kobiet w praktyce
Zakres tematyczny
: Rola historii kobiet w szkole. Szanse i zagrożenia biografistyki kobiet i pisanej przez kobiety. Rola kobiet w tworzeniu idei pedagogicznych. Kobiety w historii i w fikcji – pomysły metod pracy
Termin: 23 marca, 14.30–18.00
Prelegentki: Agnieszka Jankowiak-Maik, dr Katarzyna Rembacka, dr Zofia Fenrych, Marta Kostecka, Agnieszka Kraszewska, Joanna Sadłowska

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń –  numer formy II/19.

Na warsztaty obowiązuje odrębna rejestracja:

• Kobiety w świecie nauki – numer formy I/C/38,
  • Codzienność w obrazkach. Polski komiks kobiecy – numer formy I/C/39,
  • „Zastygnę w kształt niepowtarzalny…” – godziny polskiego z poezją Haliny Poświatowskiej – numer formy I/C/40.

W przededniu konferencji zgłoszonym osobom zostanie przesłany link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.