ZCDN

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim

Serdecznie zapraszamy do udziału w klubie dyskusyjnym „However”, którego pierwsze spotkanie odbędzie się 5 grudnia, w godzinach 16.00–18.00.  Będzie to okazja do praktykowania umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a zarazem poznania fascynujących wątków historii, muzyki i codzienności Meksyku oraz porozmawiania z Cecilią López, meksykańską nauczycielką i artystką wizualną mieszkającą w Szczecinie.

Kontakty z mieszkającymi w Polsce obcokrajowcami mogą być dla nauczycieli wartościowymi doświadczeniami, które przygotują ich do kształtowania kompetencji międzykulturowych uczniów, budzenia w nich otwartości, zaciekawienia i szacunku wobec przedstawicieli różnych grup społecznych, a tym samym do świadomego i odpowiedzialnego funkcjonowania w zróżnicowanym kulturowo środowisku.

Zachęcamy do udziału zarówno nauczycieli i nauczycielki biegle posługujących się językiem angielskim, jak i tych na mniej zaawansowanych poziomach. Mamy nadzieję, że przyjazna atmosfera i zajmujące tematy stworzą znakomitą przestrzeń do przełamywania oporów przed mówieniem w obcym języku lub choćby do przysłuchiwania się rozmowie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o rejestrację za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.

„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.