ZCDN

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

shylock baner 002

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.

Punktem wyjścia trzeciego spotkania klubu dyskusyjnego However będzie Kupiec wenecki Williama Shakespeare’a. Przyjrzymy się niejednoznacznej postaci Żyda Shylocka z różnych perspektyw, prześledzimy jej wędrówkę przez wieki, podążymy za nią do XVI-wiecznej Wenecji, elżbietańskiego Londynu, ale też międzywojennego Lwowa, współczesnego Toronto oraz polskiej szkoły. Kontekstem dla spotkania jest obchodzona 19 kwietnia rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Rozmowę poprowadzi Marcelina Lechicka-Dziel z Biblioteki Pedagogicznej, a jej gośćmi będą dr hab. Katarzyną Jaworska-Biskup z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Tobias Lloyd, nauczyciel języka angielskiego i literatury w Szczecin International School.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy zarówno osoby biegle posługujące się językiem angielskim, jak i te na mniej zaawansowanych poziomach. Przyjazna atmosfera i ciekawe tematy sprzyjają przełamywaniu oporów przed mówieniem w obcym języku. Zapraszamy również wszystkich tych, którzy nie chcą zabierać głosu, a tylko posłuchać dyskusji.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim
Data: 10 kwietnia, godz. 16.00–18.00
Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin

Rejestracja dla nauczycieli

Rejestracja dla pozostałych chętnych odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: mlechicka@zcdn.edu.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

SHYLOCK plakat

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.