ZCDN

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

shylock baner 002

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.

Punktem wyjścia trzeciego spotkania klubu dyskusyjnego However będzie Kupiec wenecki Williama Shakespeare’a. Przyjrzymy się niejednoznacznej postaci Żyda Shylocka z różnych perspektyw, prześledzimy jej wędrówkę przez wieki, podążymy za nią do XVI-wiecznej Wenecji, elżbietańskiego Londynu, ale też międzywojennego Lwowa, współczesnego Toronto oraz polskiej szkoły. Kontekstem dla spotkania jest obchodzona 19 kwietnia rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Rozmowę poprowadzi Marcelina Lechicka-Dziel z Biblioteki Pedagogicznej, a jej gośćmi będą dr hab. Katarzyną Jaworska-Biskup z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Tobias Lloyd, nauczyciel języka angielskiego i literatury w Szczecin International School.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy zarówno osoby biegle posługujące się językiem angielskim, jak i te na mniej zaawansowanych poziomach. Przyjazna atmosfera i ciekawe tematy sprzyjają przełamywaniu oporów przed mówieniem w obcym języku. Zapraszamy również wszystkich tych, którzy nie chcą zabierać głosu, a tylko posłuchać dyskusji.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim
Data: 10 kwietnia, godz. 16.00–18.00
Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin

Rejestracja dla nauczycieli

Rejestracja dla pozostałych chętnych odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: mlechicka@zcdn.edu.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

SHYLOCK plakat

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodzimy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?