ZCDN

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

shylock baner 002

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.

Punktem wyjścia trzeciego spotkania klubu dyskusyjnego However będzie Kupiec wenecki Williama Shakespeare’a. Przyjrzymy się niejednoznacznej postaci Żyda Shylocka z różnych perspektyw, prześledzimy jej wędrówkę przez wieki, podążymy za nią do XVI-wiecznej Wenecji, elżbietańskiego Londynu, ale też międzywojennego Lwowa, współczesnego Toronto oraz polskiej szkoły. Kontekstem dla spotkania jest obchodzona 19 kwietnia rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Rozmowę poprowadzi Marcelina Lechicka-Dziel z Biblioteki Pedagogicznej, a jej gośćmi będą dr hab. Katarzyną Jaworska-Biskup z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Tobias Lloyd, nauczyciel języka angielskiego i literatury w Szczecin International School.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy zarówno osoby biegle posługujące się językiem angielskim, jak i te na mniej zaawansowanych poziomach. Przyjazna atmosfera i ciekawe tematy sprzyjają przełamywaniu oporów przed mówieniem w obcym języku. Zapraszamy również wszystkich tych, którzy nie chcą zabierać głosu, a tylko posłuchać dyskusji.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim
Data: 10 kwietnia, godz. 16.00–18.00
Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin

Rejestracja dla nauczycieli

Rejestracja dla pozostałych chętnych odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: mlechicka@zcdn.edu.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

SHYLOCK plakat

Podobne wpisy:
Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Coś więcej niż smutek… Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną przez ZCDN oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (2 kwietnia 2025), będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem udział w nim wezmą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

Biografie – podróże przez życie niezwykłych ludzi

Zmienna wiosenna aura sprzyja oderwaniu się od codzienności i zanurzeniu w pasjonujących historiach. Nasza biblioteka za pośrednictwem biografii zaprasza w podróż przez życie niezwykłych ludzi. Warto odkryć, co motywowało ich do działania i jak kształtowali świat, który znamy. Dzięki literaturze można podążać śladami Agathy Christie, R.R. Tolkiena, Jane Austen, Stanisława Lema i wielu innych wybitnych postaci. Na naszych półkach znajdą Państwo biografie, które inspirują, wzruszają i skłaniają do refleksji.