II Ogólnopolskie Forum Pracowni PAKT „STEAMOWE INSPIRACJE”

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) zaprasza nauczycieli do udziału w Ogólnopolskim Forum Pracowni PAKT „STEAMowe inspiracje”, które odbędzie się 19 maja 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W programie przewidziano następujące tematy:

• STEAM dla początkujących,
  • interdyscyplinarne zadania problemowe,
  • interdyscyplinarna praca projektowa,
  • STEAMowe pomysły na lekcje przedmiotów ścisłych i humanistycznych,
  • inspiracja sztuką na lekcje wszystkich przedmiotów.

Więcej informacji w komunikacie MEiN-u.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

Współpraca bez granic – forum eksperckie

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w forum eksperckim „Współpraca bez granic – nauczyciele na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa”. Spotkanie w formie online odbędzie się 26 czerwca, zgłosić można się do 25 czerwca.

Słońca w sercu! Blog na Zmianę (odcinek IX)

W przypadku zawodu nauczyciela z wszelkimi feriami i wakacjami powiązanych jest wiele mitów i stereotypów. Samo hasło „dwa miesiące wakacji” wywołuje odruch zazdrości przedstawicieli innych zawodów i żmudne tłumaczenie nauczycieli, że to nieprawda, bo rekrutacja, bo rady pedagogiczne, konferencje itd. Zastanawiające jest to, że nauczyciele muszą (czy na pewno?) tłumaczyć się przed społeczeństwem z takiej formy odpoczynku.