ZCDN

Jak ciekawie realizować doradztwo zawodowe z dziećmi?

W pierwszej części warsztatów uczestnicy uporządkują swoją wiedzę na temat treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego realizowanych w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, a następnie odpowiedzą na pytanie: w jaki sposób zdiagnozować potrzeby edukacyjne dziecka? W drugiej części spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać zabawy, ćwiczenia oraz gry, które pomogą zapoznać dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzić do rozwoju ich zainteresowania i uzdolnienia.

Doradztwo zawodowe w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Zakres tematyczny: Treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego. Diagnoza potrzeb edukacyjnych dziecka. Zabawy i ćwiczenia w doradztwie zawodowym. Gry jako narzędzie edukacyjne w realizacji doradztwa zawodowego.
Termin: 9 stycznia, godz. 15.00–17.30
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 121
Forma bezpłatna
Prowadząca:
Krystyna Stelmach-Tyszko

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/F/1.

Podobne wpisy:
Konferencje metodyczne poprzedzające rok szkolny 2025/2026

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych, które odbędą się w dniach 25–29 sierpnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tegoroczne spotkania przebiegną pod hasłem „Ku sprawczości”.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!