ZCDN

Jak dbać o zdrowie psychiczne uczniów?

Szkolenie rozpocznie się wprowadzeniem teoretycznym w zagadnienie zdrowia psychicznego oraz prezentacją wyników najnowszych badań w tym zakresie. Następnie omówione zostanie podłoże najczęściej występujących problemów w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży oraz przedstawione zostaną elementy diagnozy medycznej. W ostatniej części warsztatów uczestnicy zapoznają się z propozycjami wsparcia dla nauczycieli. 

Warsztaty: Jak dbać o zdrowie psychiczne uczniów?
Zakres tematyczny: Zdrowie psychiczne uczniów w szkołach podstawowych. Podłoże oraz przebieg najczęściej diagnozowanych chorób psychicznych wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka zdrowia psychicznego.
Termin: 16 lutego, godz. 14.00–15.30
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119
Forma bezpłatna
Prowadząca: Beata Rajczyk

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/A/27.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.