ZCDN

Jak dbać o zdrowie psychiczne uczniów?

Szkolenie rozpocznie się wprowadzeniem teoretycznym w zagadnienie zdrowia psychicznego oraz prezentacją wyników najnowszych badań w tym zakresie. Następnie omówione zostanie podłoże najczęściej występujących problemów w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży oraz przedstawione zostaną elementy diagnozy medycznej. W ostatniej części warsztatów uczestnicy zapoznają się z propozycjami wsparcia dla nauczycieli. 

Warsztaty: Jak dbać o zdrowie psychiczne uczniów?
Zakres tematyczny: Zdrowie psychiczne uczniów w szkołach podstawowych. Podłoże oraz przebieg najczęściej diagnozowanych chorób psychicznych wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka zdrowia psychicznego.
Termin: 16 lutego, godz. 14.00–15.30
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119
Forma bezpłatna
Prowadząca: Beata Rajczyk

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/A/27.

Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencję „Matematyka – dodaj do ulubionych”

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem konferencji „Matematyka – dodaj do ulubionych”, która odbędzie się w sobotę 16 marca, w godz. 10.30–16.00, w trybie zdalnym.

Warsztaty Tour de Konstytucja „Siła Młodych – Most Pokoleń”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w ramach IV edycji Tour de Konstytucja, które odbędzie się 8 marca pod hasłem „Siła Młodych – Most Pokoleń”. Poświęcone jest ono przede wszystkim ludziom młodym i edukacji obywatelskiej prowadzonej w dialogu międzypokoleniowym. Zagadnienia, wokół których będą odbywały się warsztaty to: szkoła przyszłości (statut, samorządność, relacje, zmiany), prawa cyfrowe, ochrona zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie przemocy. Zajęcia poprowadzą specjaliści z ramienia Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, m.in. Robert Hojda, Kinga Dagmara Siadlak, Danuta Przywara.

Jak holistycznie wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Różnorodność w metodach wspierających rozwój dziecka w przedszkolu”, która odbędzie się 13 marca, w godzinach 12.30–18.30. Konferencja będzie realizowana hybrydowo – możliwy jest zatem udział w siedzibie ZCDN-u oraz w trybie zdalnym.