ZCDN

Jak holistycznie wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym?

Roznorodnosc w metodach wspierajacych rozwoj dziecka w przedszkolu 5

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Różnorodność w metodach wspierających rozwój dziecka w przedszkolu”, która odbędzie się 13 marca, w godzinach 12.30–18.30. Konferencja będzie realizowana hybrydowo – możliwy jest zatem udział w siedzibie ZCDN-u oraz w trybie zdalnym.

Program konferencji „Różnorodność w metodach wspierających rozwój dziecka w przedszkolu”

12.30 – otwarcie konferencji – Urszula Pańka, dyrektorka ZCDN-u
12.35–13.15 – Czytanie wrażeniowe jako metoda wspierająca holistyczny rozwój dziecka –Monika Śmiałkowska, nauczycielka z Przedszkola Publicznego w Przecławiu
13.15–13.55 – Teatr w przedszkolu – dziecko widzem i aktorem – Ewa Kruszczyńska, nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 61 w Szczecinie
13.55–14.35 – Roboty idealnym narzędziem programistycznym dla dzieci wieku przedszkolnym – Sylwia Tworek, nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 61 w Szczecinie
14.35–14.50 – Przerwa kawowa
14.50–15.30 Poranne koło jako inspiracja do zajęć w nurcie Pedagogiki Freblowskiej Natalia Rudewicz, nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 8 w Szczecinie
15.30–16.15 Koncepcja pracy według Planu Daltońskiego w PP 18 – nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 18 w Szczecinie: Beata Wańtowska, Kamila Jastrzębska, Olga Gwiażdzińska, dyrektorka przedszkola Aleksandra Figaszewska
16.15–16.45 Oswoić emocje Agnieszka Maszczyk, nauczycielka doradczyni metodyczna w zakresie kształcenia specjalnego w ZCDN-ie, pedagożka specjalna w Szkole Podstawowej w Strachocinie, trenerka treningu występowania agresji, terapeutka EEG Biofeedback
16.45–17.00 – Przerwa kawowa
17.00–17.35 – Zabawy wyciszające – Beata Standio, nauczycielka konsultantka do spraw edukacji wczesnoszkolnej w ZCDN-ie, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 48 w Szczecinie, wieloletnia praktyczka, trenerka
17.35–18.10 – Zagospodarowanie przestrzeni w przedszkolu – Weronika Dwojakowska, nauczycielka konsultantka ds. kształcenia specjalnego i edukacji włączającej w ZCDN-ie
18.10–18.30 – Podsumowanie konferencji – Renata Wiśniewska, nauczycielka konsultantka ds. wychowania przedszkolnego w ZCDN-ie

Termin konferencji: 13 marca, godz. 12.30–18.30
Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna

Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu stacjonarnie będzie prowadzona transmisja online. Link do platformy, na której odbędzie się konferencja, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/17.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z nauczycielką wychowania przedszkolnego, Natalią Rudewicz, w ramach którego zastanawiamy się, dlaczego przedszkole może być postrzegane jako najważniejszy wynalazek XX wieku. Rozmowę poprowadził Krzysztof Jaworski.