ZCDN

Jak pomóc dzieciom odkryć i zrozumieć własne emocje?

Podczas warsztatów nauczyciele zostaną zapoznani z tematyką dotyczącą samooceny i wzmacniania własnej wartości. W części praktycznej przećwiczone zostaną metody podnoszenia samooceny i gotowe scenariusze zajęć.

Warsztaty: Emocje – jak pomóc dzieciom je odkryć i zrozumieć?
Zakres tematyczny: Metoda wykorzystywania technik uważności (mindfulness). Praktyczne ćwiczenia rozwijające uważność, skupienie i dostrzeganie rzeczy tu i teraz, a także potencjał i intelekt ucznia. Proste sposoby pomagające dzieciom zrozumieć własne emocje i zapanować nad nimi.
Termin: 11 maja, godz. 15.00–19.00
Prowadząca: Beata Standio
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędą się warsztaty, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/B/19.

Podobne wpisy:
Konferencja „Szkoła bez ocen”

Wszystkie osoby zainteresowane szkołą bez ocen jako wizją i praktyką zapraszamy 16 kwietnia do siedziby ZCDN-u na konferencję poświęconą takiej koncepcji edukacji. Wydarzenie jest współorganizowane z Centrum Nauki Kopernik oraz pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W pierwszej części spotkania odbędzie się debata, podczas której dyrektorzy szkół oraz nauczyciele podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie organizacji szkoły bez ocen. Konferencji będą towarzyszyć warsztaty.

Jak uniknąć kłopotów, korzystając z internetu?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Dzień bezpiecznego komputera i internetu”, która odbędzie się w trybie zdalnym 18 kwietnia, w godzinach 12.00–14.00.

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.