ZCDN

Jak uczyć astronomii? Seminarium dla nauczycieli przyrodników

Jak uczyc astronomii 2 Baner

Już 22 kwietnia zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane „Jak uczyć astronomii?”. Spotkanie jest organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oraz Morskim Centrum Nauki.

W ramach seminarium, które odbędzie się Morskim Centrum Nauki, odbędą się cztery prelekcje nauczycieli, praktyków, popularyzatorów nauki. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazie realizowanym przez Planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Dla chętnych została zaplanowana wizyta w obserwatorium Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Szczecinie (Aleja Piastów 48, 7 piętro).

Szczegółowy program wydarzenia:

15.00–15.15 – Powitanie uczestników

15.15-16.00 – Jolanta Olejniczak –  „Edukacja astronomiczna dzieci i młodzieży w praktyce”

16.00–16.45 – Tomasz Skowron  –  „Jak zainteresować uczniów astronomią”

16.45–17.00 – Przerwa

17.00–17.30 – Paweł Szkaplewicz – „Zrobotyzowany teleskop i inne narzędzia obserwacyjne”

17.30–18.00 – dr Zofia Fenrych – „Astronomia dla humanistów. Jak nie zniechęcić do patrzenia w niebo?”

18.00–18.15 – Przerwa

18.15–19.15 – Seans w Planetarium: film „Explore” i pokaz sfery niebieskiej na żywo

Ok. 19.30  – Obserwatorium: wizyta w dostrzegalni ZUT/PTMA w Szczecinie

Seminarium: Jak uczyć astronomii?
Termin:
 22 kwietnia, godz. 15.00–19.30
Miejsce: Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha, ul. Nad Duńczycą 1, Szczecin
Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/29.

Podobne wpisy:
„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zajęcia terenowe w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnych „Zajęcia terenowe w przedszkolu”, które odbędą się 7 maja, w godz. 13.30–18.00, w siedzibie ZCDN-u.

„Biblioteka – miejsce na czasie” – XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, który odbędzie się w dniach 8–15 maja, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędą się specjalne wydarzenia związane z tym świętem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.